خدمات‌رسانی تیم‌های گشت سیار اورژانس اجتماعی ۱۲۳ در سراسر خوزستان

اهواز-ایرنا- معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان گفت: تیم‌های اورژانس اجتماعی در ۲۱ شهرستان به صورت متناوب در ۲ تایم صبح و عصر در میادین اصلی و پرتردد شهر مستقر و در حال خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش ایرنا محمدرضا عباسی روز سه شنبه در خصوص برگزاری مانور تیم های گشت سیار اورژانس اجتماعی ۱۲۳ به مناسبت هفته بهزیستی، اظهار داشت : هدف از اجرای این مانور آگاه سازی مردم ، اطلاع رسانی و آشناسازی جامعه با خدمات اورژانس اجتماعی است.

وی افزود: اکنون گشت‌های سیار اورژانس اجتماعی (خط تلفنی۱۲۳) ارایه خدمات حمایت‌های روانی و اجتماعی به عموم مردم و جامعه هدف را آغاز کرده‌اند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان ادامه داد: ارایه مشاوره حضوری به جامعه هدف و ارجاع موارد فوری به مراکز مشاوره و یا دیگر بخش‌های سازمان از جمله خدمات تیم‌های اورژانس اجتماعی است.

وی تصریح کرد: خدمات فوریت های اجتماعی (خط۱۲۳) به خشونت دیدگان خانگی از قبیل کودک‌آزاری، همسرآزاری، معلول‌آزاری، افرادی که قصد خودکشی دارند و یا اقدام به خودکشی کردند و خانواده آن ها، دختران و پسران فراری ، زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی یا آسیب دیده، زوجهای متقاضی طلاق و افراد در معرض طلاق، کودکان خیابانی و مبتلایان به اختلال هویت جنسی در معرض آسیب، ارایه می شود.

اورژانس اجتماعی درسال ۷۸ با هدف به حداقل رساندن و کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی وارده به افراد، در سازمان بهزیستی تشکیل شد.

اورژانس اجتماعی در سراسر کشور و در مراکز شهرستان‌ها پایگاه دارد و همچنین به صورت سیار با ماشین گشت شبانه و روز در مکان های عمومی خدمات تخصصی ارائه می‌دهد که وظیفه آن مداخله در بحران هایی مانند کودک آزاری، همسر آزاری، خشونت و… است. اورژانس اجتماعی تلاش می کند تا مداخلات روانی ـ اجتمـاعی را قبـل از مداخلات قضایی و انتظامی انجام دهد.

یکی از اهداف مهم تاسیس اورژانس اجتماعی، کاهش پرونده‌های قضایی در راستای مداخلات اجتماعی و جایگزینی آن با مداخلات قضایی است؛ امروزه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های قوه قضاییه و نیـروی انتظـامی، قضـازادیی و پیشگیری از وقوع جرم است که برنامه اورژانس اجتمـاعی در ایـن راسـتا، کمـک بزرگـی می کند و می تواند از تشکیل پرونده‌های قضایی جلوگیری یا حداقل تعـداد آنهـا را کمتر کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =