توجه دولت تدبیر به ثبت ملی آثار تاریخی خراسان رضوی چشمگیر است

مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: توجه دولت تدبیر و امید به ثبت آثار و بناهای تاریخی این استان در فهرست آثار ملی چشمگیر است.

ابوالفضل مکرمی فر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال ۹۲ تا کنون و مدت زمان تصدی دولت تدبیر و امید تعداد ۲۹۸ بنا، محوطه و عرصه تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان خراسان رضوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: حمایت از ثبت ملی آثار باستانی و طبیعی در خراسان رضوی همچنان ادامه دارد و هم اکنون پرونده مطالعاتی برای ثبت حدود ۳۵۰ اثر تاریخی و طبیعی دیگر در دست تکمیل است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: این میزان ثبت ملی آثار تاریخی و تهیه و تکمیل پرونده ثبتی برای آثار تاریخی و طبیعی در این استان در مقایسه با قبل از سال ۹۲ بی سابقه است.

مکرمی فر با بیان این که تا قبل از روی کار آمدن دولت دکتر روحانی مجموعه آثار تاریخی ثبت شده خراسان رضوی در فهرست ملی  هزار و ۴۳۷ اثر تاریخی بوده است افزود: هم اکنون مجموعه  آثار ثبت شده در فهرست ملی این استان هزار و ۷۳۵ اثر است.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از ۱۰ هزار اثر، بنا و محوطه تاریخی و عرصه‌های طبیعی دارای قابلیت ثبت در فهرست آثار ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =