حفظ سلامت مردم هنگام اقامه نماز جماعت مدنظر باشد   

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: حفظ سلامت مردم این استان هنگام اقامه نماز جماعت در مساجد و دستگاه های اجرایی استان به دلیل شرایط کرونایی مدنظر باشد.   

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز سه شنبه در نشست شورای اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نباید اجازه داد که برگزاری برنامه های مذهبی و فرهنگی به ویژه اقامه نماز جماعت در این استان به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل و یا دچار رکود شود. 

وی افزود: اقامه نماز جماعت یکی از عوامل مهم برای تقویت روزافزون معنویت در جامعه و کاهش انواع مفاسد و ناهنجاری های اجتماعی است.   

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: یکی از وظایف اصلی مدیران دستگاه های اجرایی کشور و این استان فرهنگ سازی دینی و در رأس آن اقامه نماز جماعت به منظور گسترش روزافزون معنویت در جامعه است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: استقبال کارکنان برخی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از اقامه نماز جماعت چندان مطلوب نیست که نوعی نقص محسوب می شود.  

وی ابراز داشت: این مسأله نیازمند آسیب شناسی بوده و یکی از عوامل مؤثر در بروز آن نیز کم توجهی عده ای از مدیران دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به اقامه نماز جماعت است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: لازم است که مدیران دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای اقامه نماز جماعت پیشقدم شوند تا الگویی مناسب برای کارکنان باشند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شرایط کرونایی این استان تا حدودی نگران کننده بوده و باید  برگزاری برنامه های مذهبی و فرهنگی از جمله اقامه نماز جماعت در مساجد و دستگاه های اجرایی استان همراه با حفظ سلامت مردم  باشد.   

احد جمالی اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد وارد مرحله پیک (اوج) بیماری کرونا شده و معلوم نیست که چه مدت نیز ادامه می یابد. 

وی افزود: چنانچه تداوم این وضعیت در کهگیلویه و بویراحمد طولانی شود اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا برای برگزاری برنامه های مذهبی و فرهنگی به ویژه اقامه نماز جماعت در مساجد و دستگاه های اجرایی استان تصمیم گیری و اعلام نظر می کنند. 

جمالی بیان کرد: بر همین اساس لازم است که مسائل بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش هر چه بیشتر در برنامه های مذهبی و فرهنگی از جمله اقامه نماز جماعت در مساجد و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از سوی مردم این استان  رعایت شود. 

رییس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اوایل هر سال بنا به اعلام ستاد اقامه نماز کشور عملکرد دستگاه های اجرایی این استان در حوزه نماز رصد و ارزیابی می شود. 

حجت الاسلام رضا قاسمی اظهار داشت: تاکنون بخش عمده ای از دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد فعالیت های سال ۱۳۹۸ خود در حوزه نماز را در سامانه ملی «سجاده» بارگذاری کرده اند. 

وی افزود: نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه نماز به ستاد اقامه نماز کشور اعلام شده است. 

رییس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دستگاه های اجرایی برتر این استان در حوزه نماز به زودی از سوی تهران اعلام و در استان از مدیران آنها تجلیل می شود. 

حجت الاسلام قاسمی عنوان کرد: شرایط برای اقامه نماز جماعت در مساجد و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شیوع بیماری کرونا تغییر کرده است. 

وی ابراز داشت: ملاک و معیار مهم برای اقامه شدن یا نشدن نماز جماعت در مساجد و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بستگی به سفید، زرد و یا قرمز بودن شرایط کرونایی در استان دارد و اعلام نظر نهایی در این زمینه نیز بر عهده اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا خواهد بود. 

حجت الاسلام قاسمی گفت: ارتباط و تعامل ائمه جماعات با کارکنان دستگاه های اجرایی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد که به دلیل قرمز بودن شرایط کرونایی نماز جماعت در آنها اقامه نمی شود باید تا حد امکان حفظ شود. 

وی اظهار داشت: برخی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر اقامه مستمر و منظم نماز جماعت انواع فعالیت های مذهبی و فرهنگی و مسابقات را نیز در حوزه نماز در طول سال انجام می دهند. 

حجت الاسلام قاسمی افزود: تفاهم نامه ای با صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد برای تهیه و پخش برنامه های جدید و متنوع تر در حوزه نماز منعقد شده است. 

وی بیان کرد: ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد به منظور تبلیغ و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ اقامه نماز بین خانواده های این استان از طریق فضای مجازی نیز تفاهم نامه ای با حوزه هنری استان منعقد کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =