معتادان متجاهر مشکوک به کرونا در شیراز قرنطینه می‌شوند

شیراز- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، معتادان متجاهر و کارتن خواب از خیابان‌های شیراز جمع‌آوری و پس از انجام آزمایش کرونا ۱۴ روز در مراکز قرنطینه اولیه نگهداری می‌شوند.

روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، در گزارش روز سه‌شنبه خود از قول محمد رضا ابراهیمی افزود: در صورت منفی بودن نتیجه آزمایش کرونا، معتادان جمع‌آوری شده به مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ منتقل خواهند شد.
وی، با اشاره به اجرای طرح ساماندهی معتادان در کلانشهر شیراز بیان کرد: بر اساس مرحله نخست این طرح، ۶۵۰ معتاد متجاهر و کارتن خواب از سطح شهر شیراز جمع‌آوری و پس از انجام آزمایش های کرونا، هیپاتیت B و C و ایدز، در مراکز یاد شده نگهداری خواهند شد.
ابراهیمی، با تاکید بر لزوم قرنطینه معتادان اظهار داشت: طرح ویژه ساماندهی معتادان متجاهر با اعتبار مالی اختصاص یافته از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر و همکاری دستگاه‌های متولی با جدیت در حال انجام است.

متجاهر به کسی گفته می‌شود که کاری خلاف شرع را آشکارا و بی پرده انجام دهد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس ادامه داد: با اجرای مراحل اول و دوم طرح جمع‌آوری معتادان، تعداد معتادان جمع‌آوری در مجموع به یک هزار و ۵۰ نفر خواهد رسید.
وی اضافه کرد: اعتیاد به مواد مخدر عامل موثری در بروز بیکاری، طلاق و جرایمی همچون قتل، سرقت، بزهکاری و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی است.
او گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس و دستگاه‌های عضو این ستاد با جدیت و پیگیری مستمر در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد گام برداشته و در این راه از تمام ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری خواهند کرد.
ابراهیمی افزود: بر همین اساس، حضور و همکاری سازمان‌های مردم نهاد، خیران و سایر افراد تاثیرگذار جامعه در راه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =