مدارس به سمت آموزش‌های مهارتی سوق داده شوند

تهران-ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش گفت: روش آموزش مهارتی، الگو و ظرفیت خوبی است که مدارس به سمت آن سوق داده شوند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از ظهر امروز - سه شنبه - محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از مجتمع آموزشی صبح رویش ویژه کودکان کار در منطقه ۱۲وتهران، پس از تشریح فعالیت قسمت‌های مختلف مجتمع توسط مسوولین مدرسه و گفت و گو با برخی دانش آموزان، اظهار داشت: هدف مهم تعلیم و تربیت این است که افراد آماده زندگی کردن شوند همه آنچه ما به آن نیازمندیم از طریق کتاب‌های درسی حاصل نمی‌شود بلکه بخشی از نیازها باید از طریق کشف مهارت‌های لازم محقق شود.

وی افزود: این مجتمع برنامه‌های بسیار خوبی برای کودکان تدارک دیده است تا درس ورزی آن‌ها و توانمندی‌های ساخت ‌و سازشان ارتقا پیدا کند و ظرفیت اجتماعی و قدرت حل مسئله در آن‌ها افزایش پیدا کند به‌طوری‌که بتوانند روابطشان با دیگران را تقویت کنند.

وزیر آمورش و پرورش خاطرنشان کرد: آرزو می‌کنیم همه مدارس ما به سمت آموزش‌های ترکیبی بروند تا دانش آموزان تلفیقی از دانش و مهارت و افزایش ظرفیت‌ها را تجربه کنند.

حاجی میرزایی ادامه داد: مطلوب ما این است که همه مدارس بتوانند افراد را برای زندگی کردن آماده کنند این روش به دانش آموزان هویت، استقلال، قدرت سازندگی، اعتمادبه‌نفس، ارتقای شخصیت و ... می‌دهد.

وی تصریح کرد: الگویی که در مجتمع آموزشی مهارتی صبح رویش وجود دارد ظرفیت خوبی است و معتقدم مدارس باید به این سمت بروند.

وی افزود: آموزش‌وپرورش در قبال بچه‌های کار هر حمایتی نیاز باشد انجام می‌دهد البته دستگاه‌های متعددی هستند که این کودکان را حمایت می‌کنند ما نیز در کنار سایر مجموعه‌ها نقش خود را ایفا خواهیم کرد.

وزیر آموزش‌ و پرورش با حضور دریکی از محله‌های جنوب شهر تهران از بخش‌های مختلف مجتمع خلاقیتی- مهارتی- آموزشی صبح رویش مدرسه کودکان کار ایران در منطقه ۱۲ بازدید کرد.

در این بازدید حاجی میرزایی از بخش‌های مختلف این مرکز آموزشی و مهارتی ویژه کودکان کار دیدن کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.

این مدرسه با هدف حمایت از کودکان کار ایجاد و با پشتیبانی و حمایت مردمی فعالیت می‌کند. این مدرسه با بیش از یک هزار و ۵۰ دانش‌آموز در محله دروازه غار تهران و در جوار پارک هرندی قرار دارد.

بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان این مدرسه را اتباع خارجی تشکیل می‌دهد که ۸۰ درصد این کودکان در دوره ابتدایی و۲۰ درصد نیز در دوره متوسطه اول تحصیل می‌کنند.

 مهارت‌کده‌های؛ فنی، چوب، صنعتی چوب، لوله‌کشی، فضای سبز، صحافی، جوشکاری و سخت‌افزار، مهارت کده چندمنظوره، خیاط‌کده، جوان‌کده، مطبخ‌کده، رایان‌کده، هنرکده، دهکده از جمله بخش‌هایی بود که امروز وزیر آموزش و پرورش از آن بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =