کشف بیش از ۲۰ تن موادمخدر در کشور طی هفته گذشته

تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۲۰ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۰ تیر ماه خبر داد و گفت: طی این مدت ۴۱۴ دستگاه خودرو و ۱۵ قبضه سلاح توقیف شد.

به گزارش روز سه شنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات هفته گذشته، ۲۰ هزار و ۲۲ کیلوگرم است، اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۷ هزار و ۲۱۵ کیلوگرم اعلام شد، حدود ۱۶ درصد افزایش دارد.
وی افزود: ۱۷ هزار و ۲۴۱ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۶ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.
معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره سایر میزان سایر مواد کشف شده، بیان داشت: همچنین از این میزان، ۲۱۵۱ کیلوگرم حشیش، ۲۰۵ کیلوگرم هروئین، ۲۰۴ کیلوگرم شیشه، ۱۱۲ کیلوگرم گراس و ۱۰۹ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی درباره متهمان دستگیر شده در ارتباط با جرایم مواد مخدر هم خاطرنشان کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۶۰۹۲ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۷۳۴ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۲۹۰نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۶۸ نفر نیز از اتباع بیگانه حضور دارند.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۲ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، تصریح کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۴۸۴۶ کیلوگرم یعنی معادل ۲۴ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است و سیستان و بلوچستان با ۳۱۲۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۶۴۴ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۸۵۱ کیلوگرم، فارس با ۱۵۸۰ کیلوگرم و یزد  با ۱۳۰۷ کیلوگرم و اصفهان با ۱۰۲۷ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی یادآور شد: طی این مدت ۴۱۴ دستگاه خودرو و ۱۵ قبضه سلاح توقیف شد. ضمن اینکه ۶۸ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۷ درصد انتظامی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =