تمدید محدودیت های مقابله با کرونا در لرستان

خرم آباد- ایرنا - استاندار لرستان گفت: محدودیت‌های مقابله با کرونا به مدت ۱۰ روز دیگر در این استان تمدید می‌شود.

سید موسی خادمی روز سه شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: هرگونه چاپ و نشر آگهی ترحیم ممنوع است و ارشاد اسلامی و اصناف نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری ها نسبت به جمع آوری بنر های ترحیم در سطح شهر اقدام کنند اظهار داشت:برگزاری مراسم عروسی و ترحیم ممنوع و جرم مشهود است، با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: دهیاران و بخشداران نسبت به جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ترحیم اقدام و در صورت بروز تخلف گزارش دهند .

خادمی با بیان اینکه سالن های آرایش و زیبایی در مدت اعلام شده تعطیل خواهند بود اصافه کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر در زمینه استفاده از ماسک و عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا از اقدامات خوب است که باید ادامه داشته باشد.

استاندار لرستان گفت:سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص عدم برگزاری مراسم ترحیم به مداحان اطلاع رسانی کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان صنعت معدن و تجارت موضوع تهیه و توزیع ماسک را در سطح استان اجرایی کند، افزود: تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت در ترمینال های مسافربری توسط دستگاه های ذیربط انجام شود.

خادمی اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی در خصوص کاهش ظرفیت مسافران برای رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

استاندار لرستان گفت: شهرداری ها نسبت به ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی اقدام و ادارات آب و فاضلاب شهرستان ها در این زمینه با شهرداری ها همکاری کنند.

وی با بیان اینکه کمک های مومنانه به اقشار کم درآمد جامعه و آسیب دیده از کرونا ادامه پیدا می کند ، اظهار داشت:مراکز درمانی استان به لحاظ امکانات و تختICU با محدودیت مواجه هستند، از این رو رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضرورت دارد.

 خادمی وضعیت کنونی استان را بحرانی برشمرد و  خواستار همکاری هر چه بیشتر مردم و مسئولین در رعایت نکات بهداشتی برای کنترل بیماری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =