دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا ساخته شد

تهران-ایرنا- دستگاه «تصفیه و ضدعفونی کننده هوا» توسط فناوران یکی از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.

به گزارش روز سه شنبه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، شرکت پویا فناوران یسان در حوزه طراحی و تولید دستگاه‌هایی با تلفیق فناوری پلاسمای سرد و نانو جهت کاربرد در حوزه بهداشت و سلامت و محیط زیست (تصفیه و ضدعفونی کننده هوا) از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور این سازمان است.

فرشته‌ طباطبایی مدیرعامل شرکت پویا فناوران یسا با بیان این که این شرکت در حال طراحی و تولید محصولات متنوعی در حوزه بهداشت و سلامت است در رابطه با این دستگاه گفت: محصول فعلی این شرکت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوای ایروسان (AiroSun) مدل Y-110 با قابلیت ضدعفونی کردن هوا معادل ۱۱۰ متر مکعب در ساعت می‌باشد که ضمن بهره برداری از فناوری پلاسمای سرد برای تخریب ساختار زیستی ویروس‌ها و میکرواورگانیسم‌ها، دارای سه مرحله فیلتراسیون نانویی جهت به دام انداختن ذرات تا ۳۰۰ نانومتر و حذف بو و دود است.

وی افزود: دستگاه مذکور با مطالعه اطلاعات فنی نمونه مشابه آمریکایی که قیمتی حدود ۲۳ هزار دلار دارد، به‌صورت کاملاً ایرانی طراحی و تولید شده است و قیمتی کمتر از یک‌دهم نمونه مشابه خارجی خود را دارا می‌باشد.
 طباطبایی در ادامه گفت: دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا ایروسان مدل Y-110 توسط مراکز زیر مورد ارزیابی قرار گرفته و گواهی یا تائیدیه‌های مربوطه را اخذ کرده است.

این دستگاه تاییدیه ایمنی الکتریکی تجهیزات پزشکی؛ سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، اندازه‌گیری گاز ازن؛ شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام، ارزیابی اثربخشی دستگاه؛ شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام و موافقت اصولی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت کسب کرده است.

همچنین این طرح در مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت اختراع داخلی و علامت تجاری ثبت شده است. این شرکت در حال حاضر توانمندی تولید ۱۵۰ عدد دستگاه به صورت ماهانه را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha