سید محمد اسماعیل جانباز ۷۰ درصد به شهادت رسید

تهران - ایرنا - «سید محمد اسماعیل» جانباز ۷۰ درصد و برادر شهید از استان قم، ‌پدران شهیدان والامقام «علیرضا و حمیدرضا بیات» از زنجان، ‌«حسن و عباس دادی سهلان» و «احمد و قاسم عباسیان» از استان آذربایجان شرقی به یاران و فرزندان شهید خود پیوستند.

جانباز ۷۰ درصد سید محمد اسماعیل در سن ۵۸ سالگی بر اثر جراحات دوران هشت سال دفاع مقدس شهد شیرین شهادت چشید.

وی متولد اردیبهشت سال ۱۳۴۱ بود و در سن ۲۲ سالگی در اردیبهشت سال ۱۳۶۳ بر اثر برخورد با مین در منطقه عملیاتی سردشت از ناحیه سر، دست، چشم، گوش، دو پا و سینه مجروح شد.


برادر وی سید محمد ابراهیم نیز ۱۰ تیر سال ۱۳۶۵ بر اثر اصابت ترکش به سر در عملیات کربلای یک در منطقه مهران به مقام شهادت نایل آمد.
مراسم وداع و تدفین جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس شهید سید محمد اسماعیل جنابان امروز سه شنبه ۲۴ تیر ماه ساعت ۱۸ از مقابل گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) برگزار و پیکر مطهر این جانباز شهید در کنار یارانش به خاک سپرده خواهد شد.

پدر شهیدان «بیات» به فرزندان شهیدش پیوست

 مرحوم حاج «حبیب بیات» پدر گرانقدر شهیدان «علیرضا و حمیدرضا بیات» به علت بیماری و کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.


پیکر مرحوم حاج حبیب بیات امروز (سه شنبه)  پس از تشییع در بهشت زهرا (س) زنجان به خاک سپرده شد.
شهید حمیدرضا بیات ۲۲ تیر سال ۱۳۳۹ در زنجان دیده به جهان گشود و نهم خرداد سال ۱۳۸۳ در سن ۴۴ سالگی با سمت معاون وقت استانداری قزوین، حین انجام مأموریت و اعزام به مناطق زلزله زده با سقوط هلیکوپتر هوانیروز در ارتفاعات الموت قزوین به درجه رفیع شهادت نائل آمد، پیکر این شهید والامقام در امامزاده علی اکبر چیذر به خاک سپرده شد.
شهید علیرضا بیات نیز در نخستین روز مهر سال ۱۳۴۱ در شهرستان زنجان دیده به جهان گشود و در ۱۷ اسفند سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون به علت جراحات جنگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «دادی سهلان» دعوت حق را لبیک گفت

مرحوم حاج «بایرام دادی سهلان» پدر شهیدان والامقام «حسن و عباس دادی سهلان» دعوت حق را لبیک گفت‌ و به فرزندان شهیدش پیوست.


پاسدار شهید حسن دادی متولد دوم دی سال ۱۳۳۴ بود و در سوم مهر سال ۱۳۵۹ بر اثر بمباران هوایی رژیم بعثی در پالایشگاه تبریز به شهادت رسید. بسیجی شهید عباس دادی متولد ۲۶ تیر سال ۱۳۴۸ بود و در تاریخ پنجم دی سال ۱۳۶۵ در منطقه جنوب و در عملیات کربلای ۴ به فیض شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «عباسیان» دعوت حق را لبیک گفت

مرحوم حاج «کریم عباسیان» پدر شهیدان والامقام «احمد و قاسم عباسیان» در بناب استان آذربایجان شرقی دعوت حق را لبیک گفت.


مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان بسیجی قاسم و احمد عباسیان از مقابل مسجد صاحب الزمان دیزج بناب برگزار شد.
شهید والامقام قاسم عباسیان متولد سال ۱۶ مهر سال ۱۳۴۲ بود و در ۲۶ اسفند سال ۱۳۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید. شهید والامقام احمد عباسیان متولد ۲۰ آبان سال ۱۳۴۴ بود و در ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی فاو به فیض شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر شهید مدافع حرم تشییع شد

پیکر شهید مدافع حرم «محمد نوری» با بدرقه مردم قدرشناس و مسئولان شهرستان قرچک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشییع و به خاک سپرده شد.


شهید والامقام محمد نوری بیست و نهمین شهید مدافع حرم شهرستان قرچک است که پس از گذشت ۶ سال تفحص شناسایی و در امام زاده عبدالله روستای داود آباد شهرستان قرچک به خاک سپرده شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha