تعداد مصدومان حوادث کار در کردستان ۲۲ درصد افزایش یافت

سنندج -‌ ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: تعداد مصدومان ناشی از حوادث کار در استان در سه ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.

بهتاش خانی‌آباد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از افرادی که در سه ماهه اول امسال به پزشکی قانونی مراجعه کردند ۱۰۴ نفر بر اثر حوادث کار مصدوم شده بودند که در مقایسه با ۸۵ نفری که پارسال گذشته مصدوم شدند ۲۲ درصد بیشتر است.

وی با بیان اینکه بیشترین مراجعات به پزشکی قانونی کردستان در این مدت بدلیل نزاع بوده است، افزود: سه هزار و ۴۲ نفر امسال به این دلیل به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۲ هزار و ۳۲۲ آنها مرد و ۷۲۰ نفر هم زن بودند.

خانی‌آباد اضافه کرد: در سه ماهه‌ اول سال گذشته هم ۲ هزار و ۸۳۸ برای نزاع به پزشکی قانونی کردستان مراجعه کردند که در مقایسه با امسال نشان دهنده هفت درصد رشد است.

وی یادآور شد: آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی این استان در سه ماهه اول امسال نیز ۷۲ نفر بود که شامل ۵۲ نفر برون شهری، ۱۲ نفر درون شهری و هشت نفر جاده‌های روستایی است.

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان با اشاره به اینکه در مجموع و در مقایسه با بهار سال گذشته شاهد افزایش چهار درصدی فوتی‌های ناشی از تصادف بوده‌ایم، گفت: در سه ماهه‌ اول سال گذشته ۶۹ نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند که ۴۸ نفر آنها در جاده‌های برون شهری، ۱۱ نفر در جاده‌های روستایی و ۱۰ نفر هم در خیابان‌های درون شهری بود.

خانی آباد تاکید کرد: یک هزار و ۳۶۵ نفر در سه ماهه اول امسال بر اثر تصادف رانندگی در استان مصدوم شدند که در مقایسه با یک هزار و ۶۶۵ نفر مدت مشابه پارسال، ۱۹ درصد کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =