بیش از ۶ هزار بازدید از واحدهای تولیدی سیستان و بلوچستان انجام شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: افزون بر ۶ هزار بازدید همزمان با شیوع ویروس کرونا از واحدهای تولیدی و کارخانجات سیستان و بلوچستان انجام شد.

دکتر سید مهدی طباطبایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: کارشناسان بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به منظور پیشگیری و کنترل بیماری کرونا بر اجرای پروتکل های بهداشتی در صنایع و کارخانجات تولیدی نظارت مستمر دارند.

وی با بیان اینکه یکی از راه های کاهش مواجهه و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است بیان کرد: با توجه به اینکه شاغلان صنایع، واحدهای تولیدی و خدماتی به سبب اینکه مراکز کسب و کارشان از اماکن پرتجمع محسوب می شود در معرض بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، لازم است مقررات، توصیه ها و پروتکل های بهداشتی در این مراکز اجرا شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تاکنون‌ افزون بر ۱۶ هزار شاغل کارخانجات، واحدهای تولیدی و صنعتی استان آموزش های لازم رعایت بهداشت فردی و پروتکل های بهداشتی را فرا گرفته‌اند. 

وی ادامه داد: با وجود اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در اکثر کارخانجات و کارگاه ها به دلیل شرکت بعضی از کارگران در مراسم عروسی و عزاداری تعدادی از کارگران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

طباطبایی افزود: مقررشد کارگران مبتلا به کرونا بعد از طی دوره درمان در منزل با انجام آزمایش مجدد و نظریه مثبت پزشک متخصص، اجازه بازگشت به کار بگیرند. 

وی تصریح کرد: گندزدایی محیط و سرویس های بهداشتی این واحدها و استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت واحدهای تولیدی می تواند در پیشگیری از این بیماری کمک کننده باشد.

دکتر طباطبایی با تاکید بر استفاده تمامی کارکنان واحد های تولیدی از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: انجام تهویه مناسب در واحدهای تولیدی، غربالگری روزانه کارکنان واحدهای تولیدی و صنعتی و جلوگیری از ورود افراد مشکوک و دارای علائم  به این مراکز می تواند در پیشگیری از این بیماری موثر  باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =