۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 83855486
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس بسیج رسانه سمنان: رسانه‌ها مطالبه‌گری و امیدآفرینی کنند

سمنان- ایرنا- رییس سازمان بسیج رسانه استان سمنان گفت: رسالت مهم رسانه‌ها در شرایط کنونی جامعه پیشبرد مطالبه‌گری و امیدآفرینی به صورت همزمان است.

علی مسلمان روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان افزود: تحقق اصل های مطالبه گری و امیدآفرینی رسالت سختی است که رسانه ها اکنون بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: رسانه های داخلی باید درباره برخی مسایل مطالبه گری داشته باشند تا عده ای در خارج از کشور آن را ابزار تخریب کشور نکنند.

وی با اشاره به تاکید رهبری بر امیدآفرینی در شرایط کنونی، بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی با جنگ رسانه ای خلاءهای کشور را هدف قرار داده‌اند در حالی که داشته های کشور کم نیست و می تواند برای امیدآفرینی به بازگویی دستاوردها پرداخت.

مسلمان افزود: دشمنی نظام سلطه با مردم ایران اکنون با تحریم های ظالمانه در تمام مسایل اقتصادی و حتی در تحریم دارو آشکار شده است.

رییس سازمان بسیج رسانه استان سمنان گفت: دشمنی دشمنان نظام اسلامی به خاطر این است که مردم ایران پای نظام اسلامی و آرمانهای انقلاب استوار ایستاده اند و مقاومت دارند.

وی  بر تقویت اعتماد عمومی مردم در شرایط اقتصادی کشور تاکید و عنوان کرد: مهمترین مساله در هر شرایطی اعتماد عمومی جامعه است که باید حفظ و حراست شود.

ایرنا سمنان رسانه نمونه و موثر استان است

رییس سازمان بسیج رسانه استان سمنان درباره فعالیت ایرنای این استان افزود: خبرگزاری ایرنا دارای قدمت و تاثیر قابل توجه است.

مسلمان تاکید کرد: ایرنا استان سمنان خبرگزاری جاافتاده و قوی و دارای نیروی انسانی است و در استان رسانه ای با این ترکیب مطلوب وجود ندارد.

رییس سازمان بسیج رسانه استان سمنان بیان کرد: ایرنا رسانه پیشکسوت رسانه ها است.

وی یادآور شد: سمنان استانی است که باید فعالیت رسانه ای در آن تقویت شود و برخی مسایل رسانه ای در استان مربوط به جمعیت کم استان سمنان است.

وی بیان کرد: رسانه های حاکمیتی باید به گونه ای باشند که اعتماد مردم جلب شود و جامعه به خبرهای رسمی تمایل داشته باشد.

رسانه‌ها اندیشه‌های انقلاب را بازگو کنند

جانشین فرماندهی سپاه قائم (عج) استان سمنان در امور اقشار بسیج نیز در این دیدار گفت: اسلام دین اندیشه است و انقلاب اسلامی ایران برخاسته از اندیشه است و بحث صدورانقلاب نیز درباره مبانی اندیشه انقلاب تاکید دارد.

داریوش جلالی با بیان اینکه نظام اندیشه ای موفق خواهد بود که در آن رسانه ها رسالت خود را به درستی انجام دهند، افزود: به همین دلیل رهبر انقلاب بر بازخوانی اندیشه امام تاکید دارند که از رسالت های رسانه ها است.

وی با تاکید بر مطالبه گری از سوی رسانه ها، اضافه کرد: مطالبه گری از جنس انقلاب اسلامی است و مسوولیت هایی که به افراد داده می شود به نیابت از مردم است، در واقع مسوولان از مردم وکالت دارند و این وکالت حق مالکیت ایجاد نمی کند و باید پاسخگو باشند.

جلالی خاطرنشان کرد: امروز دنیای سلطه از طریق اندیشه‌کده‌ها و با ابزار رسانه به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران است و افکار را به روش های مختلف به لایه های مختلف جامعه وارد می کند.

وی تاکید کرد: تعارض منافع در قوانین از مباحثی است که رسانه ها می توانند با پرداختن و روشنگری درباره آن، به پیشبرد اهداف نظام به نفع جامعه و مردم بپردازند.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان سمنان نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت های این رسانه در استان سمنان را ارائه کرد.

محمد جهانگیریان خواستار ایفای نقش بسیج رسانه سمنان برای ایجاد وفاق و همدلی بیشتر بین اصحاب رسانه این استان شد و گفت: ایرنا این آمادگی را دارد که در کنار بسیج رسانه این وفاق و همدلی را ایجاد کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =