مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن افتتاح شد

تهران - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی امروز با حضور در ساختمان راه آهن جمهوری اسلامی، مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن را افتتاح کرد.

آیین افتتاح مرکز جهادی پیشرفته راه آهن همزمان با امضای تفاهمنامه همکاریهای مشترک بین شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عصر امروز (سه شنبه) در ساختمان راه آهن برگزار شد.

این تفاهم‌نامه توسط «سعید رسولی» مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و «اسماعیل قادری فر» رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

همزمان با امضای این تفاهم‌نامه با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «سورنا ستاری» معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهوری، " مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران" نیز به بهره برداری رسید.

همکاری در توسعه زیست بوم نوآوری در حوزه حمل و نقل ریلی با به ‌کارگیری حداکثر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی با استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های هوشمند در حوزه ریلی کشور، از مهمترین محورهای اجرای این تفاهم‌نامه است.

همچنین همکاری در هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی همراه با مدیریت ترافیک ایمنی و توسعه، نگهداری زیرساخت ها و ناوگان با بهره گیری از فناوری‌های نوین و استارتاپ ها به منظور ارتقا بهره وری در حمل و نقل ریلی کشور از دیگر زمینه های همکاری بین دو طرف در این تفاهم‌نامه است.
دو طرف در این تفاهم‌نامه موافقت کردند که در زمینه برقی‌سازی شبکه و ناوگان ریلی، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی و همچنین استانداردسازی و صدور گواهینامه‌های مورد نیاز همکاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha