بستری‌های کرونا در کرمانشاه روند کاهشی پیدا کرد

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در ۱۰ روز گذشته تعداد موارد بستری مبتلا به کرونا در استان روند کاهشی نشان می‌دهد که نتیجه همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی است.

دکتر محمودرضا مرادی روز سه شنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا استان اظهارداشت: مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی نقش مهمی در روند کاهشی موارد بستری مبتلا به کرونا در استان دارند.

وی افزود: مهمترین مسئله این است که مردم باید همواره  پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد کاهش موارد بستری باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به رویداد مهم امتحانات جامع مانند کنکور سراسری و فرارسیدن ماه محرم و شروع ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) باید پروتکل های بهداشتی ویژه ای در این خصوص اجرا شود.

مرادی ادامه داد: تجربه کشوری نشان داده شهرهایی که از پیک بیماری کرونا عبور کرده اند ممکن است دوباره با پیک بیماری مواجه شوند و ما باید همیشه آمادگی لازم را برای مقابله با شرایط داشته باشیم.

وی یادآور شد: با توجه به شروع فصل آنفلوانزا و شروع احتمالی افزایش ابتلا در پاییز، از هم اکنون بایستی به فکر فراهم کردن تخت ها و تجهیزات همچون اکسیژن برای مهرماه باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: همکاران اپیدمیولوژیست باید براساس مسایل علمی، پیش بینی های لازم برای نیاز استان به تعداد تخت های ویژه و ICU را داشته باشند تا براساس تجهیزات و امکانات موردنیاز، نقشه راه مناسب جهت مقابله با بیماری کرونا در فصل  پاییز در دانشگاه تدوین شود.

مرادی یادآور شد: در ستاد کرونای استان احکام مناسبی از طرف دادستانی اخذ شده از جمله اینکه با صاحبان مجالس عزا  و شادی برخورد می شود و این موارد بسیار کمک کننده است.

وی افزود: همچنین در این ستاد مقرر شد از افرادی که جزو پروتکل انجام آزمایشات نیستند، تنها در قبال اخذ وجه برای آنان آزمایش انجام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: امحای زباله های بیمارستانی بر اساس پروتکل های تعیین شده و مصوبات ستاد استانی کرونا از این پس با همکاری شهرداری انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۹ نفر در کشور، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۴ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۸۲۰ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر رسید.

اخبار مرتبط