بهره‌مندی حدود ۱۹۰۰ جوان از آموزش‌های مهارتی آزاد در آذربایجان‌غربی

ارومیه - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی بهار امسال، یک‌هزار و ۸۸۶ نفر از جوانان استان از آموزش‌های مهارتی در مراکز آزاد استان بهره مند شدند.

محمدسلیم عباسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر ساعت آموزشی مهارتی در شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی ارائه شده است.

وی اضافه کرد: برای برگزاری این میزان آموزش مهارتی، ۴۶۶ دوره فنی و حرفه‌ای در آموزشگاه‌های آزاد آذربایجان‌غربی برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت ۳۳۶ آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان بیان کرد: از این تعداد  ۲۱۵ آموزشگاه مختص خواهران ، ۲۷ آموزشگاه مختص برادران و ۹۴ آموزشگاه به صورت  دو منظوره ، آموزشهای مهارتی را ارائه می دهند.  

عباسی گفت: این اداره کل طی بهار امسال، به منظور نظارت بر کیفیت آموزش‌های ارائه شده در این آموزشگاه‌ها ۳۶ فقره بازرسی انجام داده است.

سالانه افزون بر هشت میلیون نفرساعت آموزش مهارتی در مراکز دولتی و آزاد آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود تا زمینه اشتغال جوانان فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =