استاندار بوشهر: اعداد و ارقام گویای کارنامه افتخار آمیز دولت است

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با وجود همه سختی و دشواری‏‌ها، کارنامه دولت تدبیر و امید افتخارآمیز است و آمار و ارقام ریاضی گویای این است که دولت در همه حوزه‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و جهت گیری‌‎ها در هفت سال گذشته  چه عملکردی از خود برجا گذاشته است.

عبدالکریم گراوند روز سه‎‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در همه حوزه‎‌ها با عدد و رقم خواهیم گفت که این دولت چه کارها و خدمات شایانی انجام داده‌است. 

وی بیان کرد: در دولت دوم  روحانی که سخت ترین شرایط را تجربه کردیم با افتخار باید گفت که کارهای قابل توجهی نیز در استان بوشهر انجام گرفته که برخی از آنها بی نظیر است.

گراوند ادامه داد: برای نمونه استان بوشهر که در حوزه آبی سال‌ها درگیر مشکلات مزمن بوده بخوبی مشخص است که اقدام‌‎های ارزشمندی صورت گرفته و در حوزه شیلات و کشاورزی نیز کارهای صورت گرفته قابل توجه است.

وی افزود: در شرایط کنونی باید نگاه و عینک سیاسی را کنار بگذاریم تا مسیر توسعه کشور روند رو به رشد و پیشرفت را ادامه دهد.

گراوند افزود: در شرایطی که یک سال از عمر دولت باقی مانده‌است همه باید کمک کنند تا در این شرایط سخت، کشور به جلو برود نه اینکه هر روز ذهن مسئولان با صحبت‎ها و توئیت‌ها درگیر شود.

وی گفت: برخی توئیت‎هایی پست می‎کنند که در ذات آنها یک رفتار هیجانی و غیرکارشناسی و ضد منافع ملی در دیده می‌‏شود.

استاندار بوشهر گفت: همه باید در کنار هم باشند تا بتوان کشور را از شرایط کنونی عبور داد زیرا مدیران می‎دانند که سخت‌ترین شرایط کشور را تجربه می‎کنیم.

وی عنوان کرد: در این شرایط باید ندا، ندای رهبر، برادری و دینی و در مسیر خواسته مقام معظم رهبری  باشد تا اتحاد و انسجام در کشور برای پیشرفت و توسعه حاصل شود.

گراوند ادامه داد: امیدواریم این اتحاد و انسجام که نمونه آن در استان بوشهر مشهود است همچنان تا پایان عمر دولت تداوم داشته و زمینه ساز توسعه و آبادانی این استان شود.

استاندار بوشهر اظهار داشت: در سالی که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده باید در تمامی حوزه‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان برای تحقق این مهم تلاش کرد.

گراوند افزود: در این ارتباط بتازگی نیز یک از دستگاه‌های تولید جوجه جنوب کشور در استان بوشهر فعال شده که این مهم ظرفیتی برای رونق تولید در این استان است.

وی افزود: از رسانه‌های استان بوشهر انتظار داریم پیگیر مشارکت و سهم تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها بویژه بانک‌های خصوصی در مسیر توسعه استان باشند زیرا برخی از بانک‎ها در این زمینه در حق استان کوتاهی می‎کنند.

گراوند با اشاره به احکام صادره از سوی رئیس کل بانک مرکزی برای نخبگان بانکی استان‌ها اضافه کرد: اعضا نخبگان بانکی استان بوشهر راهکارهای لازم برای تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و رونق تولید در این استان  شناسایی و عملیاتی کنند.

وی گفت: به منظور رونق فضای کسب و کار در استان، متقاضیان کار و اشتغال نباید در پیچ و خم‌های اداری و بانکی گرفتار شوند.

گراوند بیان کرد: به منظور تقویت فضای کسب و کار در استان بوشهر همه دستگاه‌های اداری و بانکی با تعامل و همدلی مسیر رونق تولید و اشتغال در این استان را فراهم کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر ضرورت تغییر رویه صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر در پرداخت تسهیلات اشتغال و کارآفرینی گفت: همه دستگاه‌های نظارتی برای توسعه استان بوشهر باید پای کار باشند و از تمام ظرفیت‌‎ها برای خدمت به مردم استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =