فعال سیاسی فارس: مردم همراهی و هماهنگی قوای سه‌گانه را می‌خواهند

شیراز-ایرنا- فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان در استان فارس با اشاره به بدعهدی های کشورهای اروپایی در قبال برجام، اعمال تحریم‌ها و فشارهای آمریکا به جمهوری اسلامی ایران گفت: در این شرایط مردم وحدت، هماهنگی و همراهی قوای سه گانه را می خواهند.

اکبر اجرایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: ایشان همواره برنامه کلی قوای سه گانه را مشخص می‌کنند و در ابتدای آغاز به کار هر دوره مجلس شورای اسلامی رهنمودهای بسیار خوبی دارند.
وی بیان کرد: متاسفانه در اغلب دوره های مجلس شورای اسلامی، برخی نمایندگان در ابتدای کار یکسری مباحث احساسی مطرح می‌کنند، نمایندگانی هستند که مسایل حاشیه ای را دنبال می‌کنند، هرچند تعداد آن زیاد نیست اما صدای بلندی دارند و گاه می توانند یک اختلال در قوه مقننه ایجاد کنند.
وی ادامه داد: این افراد کسانی هستند که به دنبال مباحث هیجانی در جامعه هستند و یک سری مباحث مطرح می‌کنند که در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران و مجلس که باید عصاره فضایل ملت باشد نیست.

اکبر اجرایی
دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان فارس


دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان در استان فارس گفت: با تذکری که رهبر معظم انقلاب داشتند امیدواریم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مسیر اصلی خود که ریل گذاری برای رشد و ارتقای کشور است را دنبال کند.
اجرایی افزود: در مجلس شورای اسلامی باید از مباحث حاشیه‌ای در سال آخر دولت جلوگیری شود و کاری صورت گیرد که مردم در آرامش بیشتری باشند.
وی ادامه داد: پیگیری مسائل اقتصادی، رفاه، رونق و جهش تولید می تواند برای مردم کارساز باشد، هر روز در جامعه شاهد آن هستیم که مردم بر اثر افزایش قیمت ها و شرایط نابسامانی که در حوزه اقتصاد وجود دارد دچار مشکل هستند و آرامش روحی و روانی را از دست دادند.
دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان در استان فارس گفت: دغدغه تامین معیشت  و مسایل اجتماعی مسئله بزرگی است که همه مردم را آزار می دهد که اگر مجلس شورای اسلامی قرار است کاری برای رفاه و آسایش مردم کند باید با تصویب قوانین موثر مشکلات را رفع کند.
اجرایی افزود: اقدامات هیجانی در مجلس شورای اسلامی همیشه تاثیر منفی بر مردم دارد، اگر مردم شاهد دعوا و مناقشه قوا در سطح عالی باشند آرامش آنان از بین می رود و اگر آرامش مردم دچار اختلال شود می تواند کل مملکت را دچار مشکل کند.
وی ادامه داد: مردم تحریم های ظالمانه، فشارهای استکبار جهانی به ویژه آمریکا و بدعهدی کشورهای اروپایی در قبال برجام را تحمل می‌کنند به شرط اینکه وحدت، هماهنگی و همراهی همه قوا و مسئولان کشور وجود داشته باشد.
دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان در استان فارس گفت: مطمئناً مجلس می ‌تواند کمک حال دولت باشد و در مردم ایجاد اطمینان کند، اگر نمایندگان، مطالبات اصلی مردم را پیگیری کنند در ماه ها و سال های آینده شاهد بهبود وضعیت کشور و ساماندهی اقتصاد و آرامش بهتر برای همه جامعه خواهیم بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دیدار با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وکلای ملت را به تعامل با سایر قوا فراخواندند و تاکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را گونه‌ای مدیریت کنند که به کارهای مهم کشور لطمه نخورد.
ایشان با تاکید بر  «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی»، موضوعات اقتصادی شامل «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» را مسایل اساسی کشور برشمردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =