۸۱ طرح بهزیستی در آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- همزمان با هفته بهزیستی ۸۱ طرح در آران و بیدگل با هزینه افزون بر ۲۲ میلیارد ریال در آیینی با حضور مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان به صورت ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

فرماندار آران و بیدگل روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها بیان کرد: ۷۶ طرح اشتغال‌زایی با پرداخت ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان زیر پوشش بهزیستی و چهار طرح مسکن از جمله افتتاح‌های امروز در نقاط مختلف شهرستان بود.

اسماعیل بایبوردی افزود: مرکز اقامتی میان مدت امید فردا نیز با اعتبار بیش از سه میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی در مجموعه‌ای با مساحت ۷۵۰ مترمربع، ظرفیت ۶۰ نفر و اشتغال ۶ نفر با هدف بهبود و بازتوانی افراد دارای اختلال ناشی از مصرف مواد مخدر یا روان‌گردان‌ها به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اعطای چهار فقره تسهیلات بلاعوض تکمیل مسکن مددجویان در شهرستان آران و بیدگل با اعتبار افزون بر ۲۵۰ میلیون ریال، اضافه کرد: ۸۱ طرح بهزیستی در  این شهرستان از جمله ۲ هزار و ۲۲۳ طرح افتتاحی بهزیستی در استان اصفهان در هفته بهزیستی با شعار «شفافیت، تحول خدمت و ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده» است.

رییس شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی آران و بیدگل نیز در این آیین گفت: ۱۱۲ نفر از از توانخواهان و زنان سرپرست خانوار زیر پوشش اداره بهزیستی از مرداد ۹۸ تا کنون برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌های عامل معرفی شدند که از این تعداد ۷۶ مورد تسهیلات بانکی دریافت کردند.

وی خدمت‌رسانی به ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از ساکنان شهرستان آران و بیدگل در حوزه توانبخشی (۷۰۰ نفر مستمری بگیر و ۱۸۰ نفر در حوزه اجتماعی) را یادآور شد و تاکید کرد: برنامه‌های سازمان بهزیستی تنها با اعتبارهای دولتی تحقق نمی‌یابد و همچنان نیازمند مشارکت‌های مردمی هستیم.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =