ابتلای ۴۹ کارمند خراسان شمالی به کرونا

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی گفت: بر اساس اعلام ۲۸ دستگاه اجرایی استان، در بهار امسال ۴۹ نفر از کارمندان ادارات به کرونا مبتلا شده‌اند.

سیدمحسن ابراهیمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۲ نفر از کارمندان مبتلا به کرونا،  با گذراندن دوران قرنطینه بهبود پیدا کرده اند.

وی افزود: دستگاه های اجرایی استان مکلف هستند اطلاعات و آمار مربوط به ابتلای کارمندان خود به کرونا را به استانداری ارائه دهند اما همکاری برخی از دستگاه‌ها برای اعلام آمار مبتلایان به ویروس کرونا، ضعیف است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی گفت: از میان بیش از ۷۰ دستگاه اجرایی استان، تنها ۲۸ دستگاه اطلاعات مربوطه را ارائه داده اند.

وی افزود: آمار مربوط به ابتلای کارمندان به کرونا، مبنای بسیاری از تصمیم گیری ها است، در صورتی که آمار کارمندان مبتلا به کرونا در دست باشد، بهتر می توان برای اقدامات مقابله ای و یا پیشگیرانه تصمیم گیری و برنامه ریزی کرد.

ابراهیمی اظهار داشت: دستور جمع بندی و ارائه گزارش در زمینه ابتلای کارمندان به دستگاه ها داده شده است اما متاسفانه بیشتر دستگاه‌ها، در پاسخ به مکاتبه معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گزارش هفتگی ارسال نکرده اند و تنها تعدادی از دستگاه ها گزارش ارسال کرده اند.  

وی در باره دورکاری کارمندان هم گفت: دستگاه های اجرایی در زمینه آمار دورکاری هم همکاری خوبی نداشته اند و تنها ۱۵ دستگاه اجرایی اعلام کرده اند که امسال هیچ کدام از کارمندان آنان، به دورکاری نرفته اند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی افزود: به دستگاه های اجرایی که از ارائه آمار خودداری کرده اند، تذکر داده می شود تا در این زمینه اقدام شود و در صورتی که همچنان از ارائه آمار سر باز بزنند، مراتب به استاندار گزارش خواهد شد تا در خصوص آنان تصمیم گیری شود.

استان خراسان شمالی از اوایل تیرماه از نظر افزایش ابتلای به کرونا در وضعیت هشدارآمیزی به سر می برد، که بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز شنبه هفته جاری دارای شرایط قرمز کرونایی شناخته شده بود که امروز در زمره استان های در وضعیت هشدار عنوان شد.

 تاکنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تا امروز شمار جانباختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =