جانباختگان تصادفات جاده‌ای کردستان ۲ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان گفت: تعداد جانباختگان تصادفات جاده‌ای این استان در سه ماه نخست سال جاری با ۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته به ۶۰ تن رسید.

سرهنگ عیسی گوهری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق اعلام اداره کل پزشکی قانونی در سه ماهه نخست امسال ۶۰ نفر در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۵۹ نفر بود.

وی اضافه کرد: بالاترین علت تصادفات جاده‌ای روی داده در این استان با ۳۴ درصد مربوط به عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه بوده که انتظار می‌رود رانندگان حتما با سرعت مطمئن رانندگی کنند.

رییس پلیس فرماندهی انتظامی کردستان افزود: به گفته کارشناسان پلیس راه عدم توجه راننده به جلو با ۲۴ درصد و تجاوز به چپ خودرو نیز دیگر علت‌هایی بوده که بیشترین تصادفات این استان را شکل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشرین تصادفات در جاده‌های این استان حوالی ساعات ۱۶ تا ۲۰ روی می‌دهد، یادآور شد: بیشتر نوع برخورد نیز با ۸۰ درصد مربوط به واژگونی و پرتصادف ترین محور نیز سنندج - کامیاران است.

وسوسه سرعت مادر راننده را داغدار مرگ ۲ کودکش کرد

فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان همچنین گفت: روز گذشته خودروی سواری پژوه ۴۰۵ به علت عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه در ۱۰ کیلومتری محور سنندج - دهگلان واژگون شد.

سرهنگ گوهری با بیان اینکه در این حادثه ۲ کودک خردسال یکی در سر صحنه و دیگری در بیمارستان جان خود را از دست دادند، افزود: پدر و مادر این کودکان از این حادثه جان سالم به در بردند.

وی تاکید کرد: راننده این خودرو مادر جانباختگان بود که وسوسه سرعت و عدم توانایی در کنترل موجب این حادثه شد.

طول راه های تحت پوشش پلیس راه این استان در مسیرهای بین شهری یک هزار و ۸۹۰ کیلومتر و راه های در مسیرهای روستایی نیز ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =