فنایی: به پیروانی حمله می‌کنند چون کارش را درست انجام می‌دهد

تهران- ایرنا- مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس معتقد است که ثبت کلین شیت در یک بازی فقط برای دروازه‌بان نیست.

داود فنایی در گفت‌وگو با ایرنا، در مورد شرایط این روزهای پرسپولیس، حملات همه جانبه به افشین پیروانی، رفتن بیرانوند به بلژیک، صحبت های رادوشوویچ و ... صحبت‌هایی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می خوانید.

ابتدا در مورد بازی با ماشین سازی صحبت کنید، پرسپولیس برد خوبی به دست آورد.

به نظر من بازی و پیروزی کلیدی بود. ما بسیار با تمرکز بودیم توانستیم که کاملاً بازی را در اختیار بگیریم. درست است که از روی نقطه پنالتی گل زدیم اما در کارهای ترکیبی و تاکتیکی عالی بودیم و چندین موقعیت گل هم داشتیم. در مجموع فکر میکنم اگر بتوانیم این هفته فولاد را شکست بدهیم تقریبا قهرمانی‌مان قطعی است.

گفته می‌شود که ممکن است بازی با فولاد لغو شود، در این مورد چیزی به شما نگفتند؟

چیزی که به ما گفتند این است که بازی برگزار می‌شود و ما هم روی همین مسئله تمرین کردیم و کارمان را انجام می‌دهیم.

روز گذشته باز هم تست کرونا دادید، در این مورد چه صحبتی دارید؟

واقعا باید از افشین پیروانی تشکر کنم که انقدر به فکر تیم است. روز گذشته که ماموران ایفمارک به تمرین ما آمده بودند باور نمی‌کردند که همه عوامل تیم از مسوولان ورزشگاه تا بقیه تست کرونا بدهند و می‌گفتند همچین چیزی ندیدند. بازهم از پیروانی تشکر می‌کنم که هوای همه را دارد.

اتفاقات مخالفان پرسپولیس می‌گویند چون این تیم دولتی است و پول دارد مدام تست کرونا می‌دهد.

این هم از حرف‌های خنده داری است که می‌شنویم. ما اگر پروتکل‌ها را رعایت می‌کنیم یا مسائل دیگر را رعایت می‌کنیم به خاطر خودمان است. شاید باورتان نشود اما برای خرید برخی موارد بهداشتی پیروانی از جیبش هزینه می‌کند تا تیم سلامت باشد. این یعنی در پرسپولیس همه دل می‌سوزانند و کارها را با جان و دل انجام می‌دهند. همین پروازی که ما به سمت تبریز داشتیم را ببینید، با اینکه پرواز یک ساعت و نیم طول کشید اما همه راضی بودیم چون به صورت کاملا ایزوله سفر کردیم و این به خاطر زحمات پیروانی است. الان سوال من این است که مگر استقلال تیم وزارت ورزش نیست؟ یا سپاهان مگر از سمت کارخانه فولاد حمایت نمی شود؟ وقتی چیزی ندارند بگویند این حرف‌ها را می‌زنند. در حالی که ما قبلاً گفتیم حرفمان را در زمین می‌زنیم و این کار را هم انجام می‌دهیم.

نکته جالب اینجاست که مدتی است به پیروانی حمله می‌شود.

پیروانی کارش را بلد است و این فرق یک مدیر با تجربه با یک مدیر کم تجربه است. نمی‌دانم چرا حمله می‌کنند اما فقط این را می‌دانم که کارش را درست انجام می‌دهد.

علیرضا بیرانوند بالاخره به بلژیک رسید، در مورد او چه صحبتی داری؟

واقعا دوست داشتم بیرانوند در ادامه فصل هم باشد اما شرایط طوری شد که رفت. من اول به خاطر خودش خوشحالم که فصل جدیدی از زندگی را شروع کرده و قرار است در اروپا زندگی کند. بیرانوند برای پرسپولیس زیاد زحمت کشیده و روزهای خوبی را برای هواداران و رقم زده است. امیدوارم که در تیم جدیدش موفق باشد. در این چند ماه که با کار کردن روزهای خوبی را تجربه کردم.

صحبت‌های شب گذشته رادوشوویچ در یک برنامه تلویزیونی و اینکه اعلام کرد کلین شیت کردن کار تیم است هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

رادو حرف درستی زده است. ثبت کلین شیت فقط برای دروازه‌بان نیست. از نظر من یک دروازه بان در شرایطی در یک بازی موفق است که ۶ یا هفت مهار خوب داشته باشد. اگر کلین‌شیت می‌کنیم به خاطر این است که تیم خوبی داریم، این یک کار تیمی است. پرسپولیس به فرد متکی نیست و انتظار هم از تیم ما همین است.

به نظر شما چرا بین رادو و بیرانوند ارتباط خوبی برقرار بود؟ 

رادو جایگاه خود را می‌شناسد و می‌داند که چطور باید صحبت کند. خوشبختانه او و بیرانوند هیچ وقت دنبال حرف و حدیث نبودند و فقط دنبال این بودند که پرسپولیس شرایط خوبی داشته باشد. با مسرت اعلام می‌کنم که دوستی و رفاقت در پرسپولیس حرف اول را می‌زند حتی اگر مشکلی هم باشد درون خانوادگی حل می‌شود.

با رفتن بیرانوند و اینکه رادو گلر اصلی است چه سرنوشتی در انتظار دروازه‌بان دوم پرسپولیس است؟

ما در این پست امیرحسین بیات را داریم که سهمیه زیر ۲۳ سال ما است. من از زمان پیکان او را می‌شناسم. چند گلر جوان را هم از تیم جوانان و امید به تیم اضافه کردم. این چالشی است که ما همه ما با آن روبرو هستیم و باید با تمرین کردن و تلاش کردن به مدارج بالا برسیم.

آیا در شرایط فعلی بیات می‌تواند برای پرسپولیس بازی کند؟ 

چرا نتواند؟ شک نکنید که از پس این کار بر می‌آید. شما وقتی در تمرین با بازیکنانی مانند علیپور، ترابی و ... تمرین می‌کنید و ضربات آنها را می‌گیرید قطعاً مهارت و اعتماد به نفس‌تان بالا می‌رود. من به تمام دروازه‌بان‌های پرسپولیس ایمان دارد و مطمئنم که می‌توانند از دروازه پرسپولیس محافظت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =