استاندار یزد: امکانات آموزشی درخور دانش آموزان استان باشد

یزد- ایرنا- استاندار یزد با اشاره به توان و ظرفیت دانش آموزان استان در عرصه ‌های مختلف علمی گفت: باید امکانات و تجهیزات آموزشی درخور این افراد در اختیار آنها قرار گیرد. 

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در نشست مشترکی با معاون وزارت آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از خیران استان به خاطر فراهم کردن فضای آموزشی قدردانی کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های دانش آموزان مدارس فنی و حرفه ای خواستار توجه ویژه و افزایش اعتبار مورد نیاز به این مدارس از سوی این سازمان شد.

همچنین  رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هم با بیان اینکه مهمترین برنامه در حوزه خیری باید فرهنگ سازی و همراهی تمامی اقشار جامعه در مدرسه سازی باشد ،گفت:  مدارس در اجرای طرح « خشت به خشت » ساخته می‌شود و  مردم می‌توانند در این عرصه مشارکت کنند. 

مهرالله رخشانی مهر با اشاره به ظرفیت خیران یزد در کمک به دولت در تامین فضای آموزشی عنوان کرد : در کنار اقدامات خیری، این سازمان نیز بودجه قابل توجهی را برای  نوسازی و تجهیز مدارس در نظر گرفته است و آینده خوبی را در این حوزه برای یزد  متصور هستیم. 

 این گزارش می افزاید: در این دیدار مسایل و مشکلات فضاها و پروژه های نیمه تمام آموزشی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد، سازمان یادشده با نگاه ویژه ای ارتقای سرانه فضای آموزشی و تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی استان را در دستور کار قرار دهد.

در گزارش روابط عمومی استانداری  یزد به جزییات بیشتری از این نشست اشاره نشده است.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ حدود ۲۷۰ هزار دانش آموز  در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان مشغول به تحصیل بودند.

جمعیت یزد حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =