کمک‌های خیرین اردبیلی به ایتام ۶۴ درصد افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از افزایش ۶۴ درصدی مساعدت و کمک‌های خیرین به ایتام این استان در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

صفر توحیدی روز سه‌شنبه گفت: در سه ماه اول امسال حامیان طرح "اکرام ایتام" و "محسنین" در استان اردبیل بیش از ۳۵ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام تحت تکفل و فرزندان معنوی خود کمک کردند. 

وی با بیان اینکه ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند، افزود: در این مدت حامیان بیش از ۲۶ میلیارد ریال به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان خانوارهای تحت حمایت واریز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹ میلیارد ریال از کمک‌های حامیان نیز به صورت غیرنقدی در اختیار ایتام قرار گرفته، اظهارداشت: حامیان نیکوکار علاوه بر کمک‌های نقدی ماهیانه به صورت غیرنقدی هم مانند تهیه لوازم‌تحریر، پوشاک، مواد غذایی، خدمات مسکن، درمان و کمک‌های فرهنگی به فرزندان معنوی خود کمک می‌کنند.

او بیان کرد: هزار و ۸۰۰ یتیم تحت حمایت کمیته امداد از کمک‌های معنوی، عاطفی، نقدی و غیرنقدی حامیان طرح اکرام ایتام و سه هزار و ۷۰۰ نفر از فرزندان خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان اردبیل نیز در قالب طرح محسنین از حمایت‌های حامیان بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه طرح محسنین با هدف دستگیری از فرزندان خانوارهای تحت حمایت دارای سرپرست از کار افتاده و بیمار اجرا می‌شود، اضافه کرد: این نهاد تلاش می‌کند با کمک نیکوکاران مشکلات اساسی این افراد برطرف شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: هم‌ اکنون تعداد کل حامیان استان ۲۷ هزار نفر است و با کمک‌های نقدی و غیرنقدی آنها بخش مهمی از نیازهای اساسی ایتام و نیازمندان رفع می‌شود.

توحیدی گفت: مردم و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه حضوری به ستاد اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد و یا از طریق تماس با شماره تلفن ۰۴۵۳۳۷۴۶۲۰۰ ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را یاری کنند.

وی اظهارامیدواری کرد با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل فقر و محرومیت از جامعه ریشه‌کن شود.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =