نظارت بر پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ضروری است

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: با توجه به محدودیت منابع و سود پایین تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، باید با دقت نظارت کنیم تا این تسهیلات منتج به ایجاد شغل برای کارجویان یا تثبیت افراد شاغل در واحدها شود.

خالد جعفری روز سه‌شنبه در جلسه کمیته نظارتی تسهیلات پایدار روستایی اظهار داشت: این تسهیلات بر اشتغال و اقتصاد استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود لذا باید نظارت‌ها را جدی بگیریم و همچنین شفافیت آمارهای ارائه شده از سوی دستگاه ها و نهادهای پرداخت کننده ضروری است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات باید با اولویت قرار دادن طرح های نیمه تمام باشد و برخورد قاطع با متخلفان و سوء استفاده کنندگان از تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی نیز در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز سرمایه‌گذاری و اشتغال را چالش‌های استان اعلام کرد و گفت: رویکرد این اداره‌کل براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مصوبات قانون مجلس و تاکید دولت در بخش اشتغال و سرمایه‌گذاری است.

برهان صلواتی افزود: تا کنون بیش از  ۳۴۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با اشتغالزایی بیش از هفت هزار و ۷۸۳ نفر نفر در کردستان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت های سرمایه گذاری زیادی در استان وجود دارد، اضافه کرد: با حمایت های استاندار و مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل تاکنون چهار هزا و ۸۵۷ طرح از این تسهیلات بهره مند شده اند.

استان کردستان دارای ۱۰ شهرستان، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۵ روستای دارای سکنه است که ۴۷۷ هزار نفر در این روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =