انیمیشن‌های خاطره‌انگیز کانون عروسک شدند

تهران- ایرنا- شخصیت‌های انیمیشن‌های خاطره‌انگیز کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به عروسک تبدیل شدند.

شخصیت‌های فیلم‌های پویانمایی خاطره‌انگیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب ٧٠ عروسک کِچه (الیاف پشمی) تولید شده است.

این عروسک‌ها را چیستا تاجور و رادین ابراهیم دو هنرمند کشورمان ساخته اند.
بر همین اساس، «یکی کم است» و «بهادر» به کارگردانی عبداله علیمراد، «توکا در قفس» به کارگردانی مهرداد شیخان، «مجموعه عروسی عروسی» به کارگردانی مهین جواهریان، «شب ترسناک لومو» به کارگردانی ساره شفیعی‌پور، «قصه‌ی پنیرک» اثر پروین تجوید و «ماهی رنگین‌کمان» اثر فرخنده ترابی از جمله انیمیشن‌های کانون است که شخصیت‌های آن به عروسک تبدیل شده‌اند.
همچنین شخصیت انیمیشن‌های «زال و سیمرغ»، «من آنم که» و «رخ» از مجموعه‌ی آثار علی‌اکبر صادقی در دست تولید قرار دارد و در حال حاضر هشت شخصیت آن به عروسک تبدیل شده است.
بر اساس این خبر، تعداد دیگری از شخصیت‌های آثار پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آینده‌ی نزدیک و با هدف کمک به توسعه محصولات جانبی و پیوست‌های فرهنگی به عروسک‌های کچه تبدیل می‌شوند و سپس این آثار ارزشمند در قالب نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
یادآوری می‌شود چیستا تاجور کارشناسی نقاشی از دانشگاه آزاد تهران دارد و رادین ابراهیم دارای دیپلم انیمیشن و دانشجوی رشته‌ی گرافیک دانشگاه آزاد تهران است.

مجموعه شعر «تو ماهی و من آدم» منتشر شد

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تو ماهی و من آدم ۱۲ عنوان شعر دارد که هر کدام با نگاهی متفاوت به زندگی و تعامل‌های کودکان اشاره دارند. بازی، رابطه با والدین، محیط زیست، تخیل و توجه به مساله‌ی جنگ از موضوع‌هایی است که در شعرهای این کتاب قابل مطالعه‌اند.


بر این اساس «مامان مورچه»، «مامان چرا ناراحتی؟»، «زبان میو»، «اخبار تکراری؟»، «این صندلی چرا کج است؟» برخی از شعرهای این کتاب هستند.
در شعر «مامان مورچه» می‌خوانیم:

یک دانه برنج افتاد/ از ظرف غذا بیرون/ یک مورچه آن را برد/ تا لانه رساند و بعد/ پشت سر هم ده روز/ با بچه‌اش آن را خورد.

تصویرهای خیال‌انگیز این کتاب به مخاطب کودک و نوجوان «۷+» کمک می‌کند تا خود داستان‌هایی موازی را خلق کنند.
این کتاب در ۲۸ صفحه‌ در قطع خشتی و شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =