بازدید حاجی میرزایی از مجتمع خلاقیتی-مهارتی-آموزشی

تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌ و پرورش با حضور دریکی از محله‌های جنوب شهر تهران، از بخش‌های مختلف مجتمع خلاقیتی- مهارتی- آموزشی صبح رویش مدرسه کودکان کار ایران در منطقه ۱۲ بازدید کرد.

محسن حاجی میرزایی در راستای توجه به محرومان و قشرهای آسیب‌پذیر امروز - سه شنبه - با حضور در محله دروازه غار در جنوب تهران از مدرسه تخصصی کودکان کار صبح رویش منطقه ۱۲ بازدید کرد.

در این بازدید وزیر آموزش‌ و پرورش از بخش‌های مختلف این مرکز آموزشی و مهارتی ویژه کودکان کار دیدن کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.

این مدرسه با هدف حمایت از کودکان کار ایجاد و با پشتیبانی و حمایت مردمی فعالیت می‌کند. این مدرسه با بیش از یک هزار و ۵۰ دانش‌آموز در محله دروازه غار تهران و در جوار پارک هرندی قرار دارد.

بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان این مدرسه را اتباع خارجی تشکیل می‌دهد که ۸۰ درصد این کودکان در دوره ابتدایی و۲۰ درصد نیز در دوره متوسطه اول تحصیل می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، واحد مددکاری، روانشناسی، صف مارپیچ، میز گفت و گو ازجمله واحدهای این مدرسه است. همچنین عناوین؛ بازی کده‌ها، هنرکده، زیست‌کده، وطن‌کده، عددکده، عجب‌کده، ادب‌کده، ۱۰کده، زنگ حال خوب، کلاس پیشرو، تابلوی دل نوشته، تابلوی شخصیت، کیف و کتاب مدرسه، زنگ آراستگی، زنگ هم‌سفرگی و پنجره گفت و گو ازجمله مواردی است که بر درودیوار این مدرسه مهارتی و متفاوت حک‌ شده است. در این مدرسه برنامه‌ریزی ‌شده است تا دانش آموزان به‌جای قرار داشتن در کلاس‌های بی‌روح و ساکت در محیط‌هایی شاد و جذاب و آموزنده اوقات خود را بگذرانند.

این مجتمع آموزشی غیردولتی به همت مردم و باهدف حمایت از کودکان کار ایجاد شده است و تاکنون ۵۸ درصد کودکان مورد حمایت مردم قرار گرفته‌اند اما ۴۲ درصد باقیمانده نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha