استاندار کردستان:‌ تامین امکانات و نیازهای زیرساختی مرزبانی بە افزایش امنیت منجر می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان گفت: تامین امکانات و نیازهای زیرساختی مرزبانی اعم از برق، آب، احداث جاده و مخابرات برای پاسگاه‌های مرزی باید تقویت شود که در جهت افزایش امنیت استان ضروری است.

بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در نشستی که به منظور بررسی مشکلات و تامین زیرساخت های مورد نیاز مرزبانی استان تشکیل شد، اظهار داشت: بخش زیادی از ایجاد امنیت در کشور و استان در نوار مرزی بر عهده مرزبانی است.

وی با بیان اینکه در شهرهای مرزی استان پاسگاه‌های مرزبانی مستقرند و باید تلاش کنیم مجموعه‌ای از امکانات را برای آنان فراهم کنیم تا بتوانند به بهترین نحو ممکن به وظایف خود عمل کنند، افزود: همه دستگاه‌های خدمات رسان وظیفه دارند در این راه همکاری لازم را داشته باشند چرا که ایجاد امنیت پایدار از مقولات بسیار مهم برای دولت و حاکمیت است.

مرادنیا از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست با تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز کمک کند تا در سال جاری برخی نواقص و کمبودها در خصوص تامین آب، برق، راه دسترسی و مخابرات برای پاسگاه‌های مرزی و مجموعه‌های داخل شهر مرزبانی مرتفع شود.

فرمانده مرزبانی استان کردستان هم در این نشست بر لزوم تجهیز و نوسازی پروژه‌های عمرانی مرزبانی از قبیل آبرسانی و برقرسانی به پادگان‌های مرزی و احداث جاده تاکید کرد و گفت: می‌طلبد این فرایند با تعاملات سازنده و ارتباطات هدفمند فراسازمانی به صورت شایسته‌ای مدیریت شده و به نتیجه برسد.
سردار علیرضا مرزبانی افزود: وجود اماکن، ابنیه و جاده مناسب نه تنها در روحیه کارکنان مرزبانی تاثیرگذار است بلکه در افزایش بهره‌وری و ارتقای ضریب امنیتی مرزها هم موثر خواهد بود.

استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک با شمال عراق دارد که شهرستان‌های مریوان، سروآباد و سقز را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =