هنوز ابلاغیه‌ای برای تعطیلی موزه‌ها دریافت نکرده‌ایم

تهران - ایرنا- مدیر امور موزه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری گفت: این وزارت‌خانه تا این لحظه ابلاغیه‌ای مبنی بر تعطیلی موزه‌ها از ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت نکرده است.

محمد رضا کارگر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که هنوز وزارت‌خانه میراث فرهنگی ابلاغیه‌ای مبنی بر تعطیلی موزه‌های استان تهران از ستاد مقابله کرونا دریافت نکرده است گفت: موزه‌ها فعلا باز هستند و تعطیلی فقط با دستور مکتوب ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ممکن است.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: پس از همه بررسی‌های علمی و کارشناسی که در ستاد مبارزه و کنترل کرونا در تهران انجام گرفت و به تایید کمیته انتظامی، اجتماعی و امنیتی ستاد ملی کرونا رسید، فعالیت برخی واحدها همچون باشگاه‌های بدنسازی، استخرها و تالارها و از زمان ابلاغ این دستور به مدت یک هفته ممنوع شد.

همه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها و همچنین سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها شامل این محدودیت یک هفته‌ای است.
همچنین برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ممنوع است و باشگاه‌های ورزش‌های پربرخورد، کافه، قهوه‌خانه و چایخانه، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی نیز بر اساس این دستورالعمل به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از وزارت بهداشت، درمان و آمورش پزشکی تا ظهر روز ۲۳ تیر،  ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =