نماینده مجلس: تکمیل باند دوم جاده شهرکرد به لردگان تسریع شود

شهرکرد_ ایرنا_ نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز چهارمحال و بختیاری به توسعه راهها و جادهها گفت: تسریع در روند تکمیل باند دوم جاده شهرکرد _ بروجن _ لردگان مورد توجه دولت و سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد.

حسین بامیری روز سه‌شنبه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، تاکید کرد: اختصاص اعتبار برای احداث تونل کَره‌بس، توسعه راه‌های روستایی، حذف نقاط حادثه‌خیز و اصلاح گردنه‌های سخت‌گذر در مسیر شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا ضروری است.
وی افزود: اختصاص ۶۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح انتقال آب آتشگاه به سردشت و ۵۳ روستا که از سال ۱۳۹۶ شروع، اما پیشرفتی نداشته و در سال گذشته غیرفعال شد، ضروری است.
بامیری تصریح کرد: دولت به صورت ویژه مجتمع آبرسانی شهرستان خانمیرزا را در دستورکار خود قرار دهد، چرا که خشکسالی‌های اخیر باعث افت منابع آبی استان شده است.
وی یادآور شد: تکمیل مطالعات احداث آزادراه لردگان به ایذه با تردد روزانه ۴۰ هزار خودرو نیاز به اعتبارات ملی دارد.
نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: احداث زیرگذر و روگذر لردگان به ایذه در کاهش تلفات جاده‌ای تاثیر دارد.
بامیری با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان، گفت: نرخ بیکاری ۱۶.۹ درصدی چهارمحال و بختیاری در بهار، یک زنگ خطر برای مسوولان است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود رودخانه‌های کارون و خرسان تاکید کرد: توجه بیشتری به کشاورزی چهارمحال و بختیاری به‌خصوص در شهرستان های لردگان و خانمیرزا شود چرا که کشاورزی نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد و سبب کاهش نرخ بیکاری و جلوگیری از مهاجرت می‌شود.
به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری طرحهای اقتصادی مقاومتی به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =