هشت واحد مسکن مددجویی در دیواندره افتتاح ‌شد

سنندج - ایرنا - همزمان با چهارمین روز از هفته بهزیستی، هشت واحد مسکن ویژه مددجویان دارای دو معلول و بیشتر در شهرستان دیواندره افتتاح و تحویل این خانوارها شد.

رییس اداره بهزیستی دیواندره روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح مسکن معلولان اظهار داشت: برای ساخت این منازل مسکونی در مجموع دو میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه هزینه شده است.

ناصر کریمیان افزود: برای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات، ۳۶ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده و سهم اورده خانوارها نیز ۳۰ میلیون تومان بوده است ضمن اینکه حق خرید انشعاب آب، برق و گاز نیز رایگان بوده است.
وی با بیان اینکه هر واحد مسکونی در متراژ ۶۰ متر بنا شده است، یادآور شد: ۱۱۰ خانوار دارای معلول فاقد مسکن در شهرستان دیواندره سکونت دارند که در سال جاری احداث بیش از ۷۰ واحد مسکن مددجویی در قالب تفاهم نامه های مختلف با همکاری بنیاد مسکن، بسیج سازندگی، مددجویان و خیرین در این شهرستان هدف گذاری شده است.

کریمیان به مشارکت خوب خیرین مسکن ساز در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: سازمان بهزیستی در این خصوص با شفافیت مالی، آماده هر نوع همکاری و جلب کمک خیرین است تا مشکل مسکن مددجویان دارای معلول حل شود.

وی ادامه داد: بهزیستی شهرستان بدنبال شناسایی خانوادهای دارای یک معلول و بیشتر است تا بتوانیم با استفاده از منابع مالی دولتی و کمک خیرین برای آنها مسکن مناسب ساخته و تحویل این خانوارهای نیازمند دهیم.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =