۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 2148
کد خبر: 83855097
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش در پارک ملی بمو شیراز فرو نشست

شیراز - ایرنا- آتش سوزی در پارک ملی بموی شیراز که از ۲۱ تیرماه آغاز شده بود با مشارکت و همراهی نیروهای محیط بان و کمک اهالی روستای بردج فرو نشست.

حسین شعبانی، دبیر کارگروه مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس روز سه شنبه اعلام کرد: آتش سوزی روزهای  ۲۱ و ۲۳ تیرماه در منطقه بردج واقع در پارک ملی بمو شیراز رخ داد و با حضور به موقع نیروهای محیط بان این آتش فرونشست و خاموش شد.

شعبانی با بیان اینکه در در این آتش سوزی ها یک هکتار از  زمین های مرتعی دچار آتش شد افزود: آتش سوزی که در دهنه منطقه بردج اتفاق افتاده بود با تلاش سریع محیط بانان مهار شد و از ورود آن  به پارک جلوگیری شد.

بی توجهی برخی گردشگران و بی دقتی بهره‌برداران از مراتع در هنگام روشن کردن آتش و رعایت نکردن اصول ایمنی حفاظت از طبیعت، از عوامل اصلی بروز آتش‌سوزی و گسترش آن در مناطق مختلف استان فارس است.  

همچنین برخی کشاورزان که کاه و کلش کشتزارهای خود را آتش می‌زنند متاسفانه در بعضی موارد با نفوذ آتش  به عرصه‌های  طبیعی موجب بروز آتش سوزی در این مناطق می شوند.

بمو از پارک‌های ملی ایران در استان فارس است. این پارک که نامش را از کوه بمو گرفته است در ۱۰ کیلومتری شمال شهر شیراز قرار دارد . این پارک حدود ۴۰ سال است مورد حفاظت قرار گرفته و در شهرستان های  زرقان  و شیراز و در مسیر تخت جمشید واقع شده‌است. 

پارک ملی بمو ۴۸ هزار هکتار وسعت دارد و یکی از مناطق چهارگانه طبیعی در استان فارس است.

اخبار مرتبط