ثبت‌نام بیش از ۷ هزار واحد صنفی مهاباد در سامانه سلامت

مهاباد- ایرنا- مسوول بهداشت محیط مرکز شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: در راستای اجرای گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون بیش از هفت هزار واحد صنفی برای دریافت کد رهگیری به منظور فعالیت در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت‌نام کردند.

سیاوش مهرور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۲ هزار و ۸۵۰ واحد صنعتی، صنفی، معدنی و کشاورزی، هزار و ۳۰۰ صنف توزیعی، هزار و ۹۰۰ اغذیه فروشی و ۹۳۰ اماکن عمومی از جمله آرایشگاه‌های زنانه و مردانه در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد:  از مجموع ۷۸ اداره دولتی نیز تاکنون ۲۲ درصد نسبت به ثبت نام در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند که باید ارگان‌های باقی‌مانده نسبت به تکمیل و دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

مسوول بهداشت محیط مرکز شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: تمامی واحدهای صنفی و صنعتی می‌بایست در سامانه اصناف و صنایع به آدرس وب سایت salamat.gov.ir جهت ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: همچنین برای استفاده از تمامی راهنماها و الزامات به سایت مرکز سلامت محیط و کار به آدرس markazsalamat.behdasht.gov.ir مراجعه کرده و راهنمای گام دوم مبارزه با کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند مربوط به کسب و کار خود را دریافت کنند تا نکات تذکرات مطرح شده در این راهنما را دقیقاً مورد اجرا قرار دهند.

مهرور با بیان اینکه مردم نقش اصلی و محوری را در این حوزه دارند و هیچ دستورالعملی نمی‌تواند جایگزین رعایت نکات بهداشتی توسط مردم شود. اظهار داشت: شهروندان با توجه به شرایط موجود مهارت‌های به تعویق انداختن خرید، اجتناب از ترددهای غیرضروری، در خانه ماندن و استفاده از روش های اینترنتی، سفارش تلفنی و استفاده از پیک را به منظور مبتلا نشدن به ویروس کرونا در دستور کار قرار دهند.

وی یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف بهداشتی می‌توانند با سامانه ۱۹۰ تماس و یا تلفن ۴۲۴۴۲۲۵۰ واحد بهداشت محیط مهاباد گرفته و هرگونه مغایرت با پروتکل‌های بهداشتی از جمله ایجاد تجمع را گزارش دهند.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است؛ اصناف بزرگترین بخش اقتصادی این شهرستان را تشکیل می‌دهند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =