کرونا باعث بیکاری ۳۰۰ نفر در حوزه ورزش اردبیل شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: شیوع ویروس کرونا باعث بیکاری موقت ۳۰۰ نفر در پی تعطیلی باشگاه‌ها و اماکن ورزشی در این استان شده است.

سجاد انوشیروانی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه در مجموع ۳۲ باشگاه و استخر ورزشی استان به صورت موقت اردبیل تعطیل است. 

وی اظهارداشت: در پی تعطیلی این اماکن ورزشی ۱۰۰ نفر مربی، موسس و مدیر باشگاه و ۲۰۰ نفر مربی استخرها، ناجیان و نیروی خدماتی استخرها بیکار شدند.

وی با اشاره به اینکه باشگاه‌ها و اماکن ورزشی خسارت‌دیده از ویروس کرونا در این استان برای دریافت تسهیلات به وزارت ورزش و جوانان معرفی شدند، بیان کرد: تاکنون هیچ تسهیلاتی به فعالان ورزشی استان اردبیل پرداخت نشده است.

او اضافهکرد: فقط از محل توافق اداره کل ورزش و جوانان استان با بانک ملت مبالغی وام به باشگاه داران با سود ۱۸ درصد در حال پرداخت است.

وی گفت: با تعطیلی تمامی فعالیت‌های ورزشی در اثر کرونا باشگاه‌ها و اماکن ورزشی استان ضرر دیده و دچار آسیب شده‌اند اما تسهیلات در نظر گرفته شده برای جبران خسارت فعالان ورزشی شامل باشگاه‌داران نمی‌شود.

انوشیروانی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استان در شرایط کرونایی گفت: فعالیت بیشتر هیات‌های ورزشی استان بویژه رشته‌های رزمی  و درگیرانه مانند جودو، بوکس، تکواندو، ووشو و کشتی عملا تعطیل و ورزش‌های انفرادی و هوازی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حد تمرین فعال است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به چالش‌های ورزش استان افزود: کمبود اعتبار و منابع مالی از مهم‌ترین مشکلات حوزه ورزش استان اردبیل است به طوری که هنوز بدهی چندساله هیات‌های ورزشی، مسابقات المپیاد ورزشی و استعدادهای برتر کشور و مسابقات کشتی جام باشگاه‌های جهان و والیبال هنوز پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه ورزش اردبیل حامی مالی و اسپانسر ندارد، گفت: مشکلات مالی به حدی است که هنوز نتوانستیم از قهرمانان ورزشی استان از سال ۹۴ تاکنون تجلیل کنیم.

او وجود روسای هیات‌ ناکارآمد و سفارشی در استان را از دیگر چالش‌ها و مشکلات پیش روی اداره کل ورزش و جوانان استان ذکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =