اعلام آمادگی ایران برای ایجاد کریدور سبز گمرکی با روسیه

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از آمادگی کشورمان برای ایجاد کریدور سبز گمرکی با روسیه در دوران کرونایی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، کاظم جلالی در گفت و گوی ویدئویی با مسئولان گمرک روسیه از جمله ولادیمیر ولادیمیرویچ ایوین معاون سرویس گمرک فدرال روسیه این مطلب را بیان کرد.

وی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران بمنظور همکاری چند جانبه با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در چارچوب ایده آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مبنی بر ایجاد کریدورهای سبز گمرکی در دوران کرونایی و پس از کرونا به عنوان یکی از پروژه های اصلی در توسعه همکاری های اقتصادی یاد کرد.

در ادامه موضوعات مربوط به همکاریهای گمرکی و برخی مشکلات مرتبط با رانندگان ایرانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد مسئولان گمرکی ایران و روسیه تماسهای مستمری در ارتباط با موضوعات مربوطه داشته باشند.

گفتنی است فروردین ‌ماه امسال، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست گروه ۲۰ کشور صنعتی دنیا موسوم به جی ۲۰ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر لزوم برداشته شدن تحریم ها و متوقف شدن جنگ اقتصادی میان کشورها در راستای مقابله با ویروس کرونا در جهان شد.

پوتین در این کنفرانس که با محوریت انتشار ویروس کرونا در جهان برگزار شد، اعلام کرد: باید کریدورهای سبز بدون در نظر گرفتن ترحیم ها و جنگ اقتصادی برای کمک به یکدیگر ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =