فعالیت ۵۱ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به ۱۱۰۰ متاثر از حوادث جوی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از فعالیت ۵۱ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به ۱۱۰۰ نفر متاثر از حوادث جوی در ۱۰ استان خبر داد.

 مهدی ولی پور روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به آخرین گزارش عملیات امداد و نجات حوادث جوی در چهار روز گذشته(دوشنبه) گفت: در این مدت هموطنان در ۱۰ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل،تهران، خراسان جنوبی، زنجان،سیستان و بلوچستان،گلستان،گیلان و مازندران متاثر از حوادث جوی بوده اند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ساکنان ۳۰ شهر و روستا گفت: ۵۱ تیم عملیاتی شامل ۱۵۶ امدادگر و نجاتگر به یک هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان در مناطق متاثر از حوادث جوی امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یک نفر در شهرستان آمل استان مازندران بر اثر رعدوبرق جان باخته است، تاکید کرد: ۷۴ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند و ۱۰۰ واحد مسکونی از آب تخلیه شد.

ولی پور درباره توزیع اقلام امدادی میان افراد متاثر از حوادث جوی، گفت: ۱۷ دستگاه چادر، ۹۷ تخته پتو، ۸۷ بسته غذایی،۶۴ قوطی انواع کنسرو و ۸۲ کیلوگرم حبوبات میان متاثران توزیع شد و امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی،گیلان و مازندران همچنان ادامه دارد.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =