معادله چند مجهولی پرسپولیس و بیرانوند

تهران- ایرنا- دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران که به تازگی برای حضور در تست‌های پزشکی باشگاه آنتورپ، راهی بلژیک شده، خواهان این است تا باشگاه پرسپولیس به تمام بندهای قرارداد وی عمل کند آن هم در شرایطی که این بازیکن نتوانست تا پایان فصل سرخپوشان را همراهی کند.

«علیرضا بیرانوند» بامداد دوشنبه سرانجام راهی بلژیک شد تا در تست‌های پزشکی باشگاه آنتورپ حضور پیدا کند.

بیرانوند در چند مقطع قصد ترانسفر شدن به فوتبال اروپا را داشت اما در نهایت این اتفاق نیم فصل جاری رخ داد و باشگاه رویال آنتورپ بلژیک این دروازه‌بان ایرانی را خریداری کرد.

طبق آنچه در قرارداد بیرانوند ذکر شده بود، قرار شد که این دروازه‌بان تا  پایان لیگ نوزدهم (۱۱ تیرماه) پرسپولیس را همراهی کند و پس از آن به تیم جدیدش بپیوندد اما شیوع ویروس کرونا در جهان موجب شد تا بازی‌های فوتبال با وقفه حدود ۴ ماهه مواجه شده و به همین خاطر او کارش را به پرسپولیس نیمه تمام بگذارد و به بلژیک سفر کند.

باشگاه آنتورپ موظف شده بود که مبلغ ۷۰۰ هزار یورو بابت فسخ قرارداد بیرانوند پرداخت کند.

در همین راستا ۱۵۰ هزار یورو از این مبلغ چند ماه قبل و پس از امضای قرارداد رسمی به سرخپوشان پرداخت شد. طبق توافق قرار شد ۱۵۰ هزار یورو دیگر پس از حضور در تست‌های پزشکی به پرسپولیس پرداخت شود و قسمتی دیگر هم پس از صدور مجوز بازی به حساب باشگاه ایرانی واریز شود.

بیرانوند بامداد دوشنبه ایران را ترک کرد اما ظاهرا فرآیند نهایی شدن قرارداد وی به خاطر تشدید شیوع کرونا در بلژیک با تاخیر مواجه شده است. موضوعی که سایت‌های بلژیکی هم به آن اشاره کردند.

با توجه به این موضوع واریز پول به حساب سرخپوشان هم طبیعتا با تاخیر مواجه می‌شود.

از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس برای پرداخت پول «بشار رسن» هافبک عراقی خود با مشکل مواجه شده  و به او قول داده بود تا ابتدای تیرماه قرارداد وی را پرداخت کند. از سویی دیگر بدقولی مسوولان پرسپولیس با واکنش هافبک عراقی همراه بوده و این بازیکن صراحتا ناراحتی خود را بابت تاخیر در دریافت مطالبات اعلام کرده است.

باشگاه پرسپولیس به هافبک عراقی قول داده است تا به محض دریافت پول رضایتنامه بیرانوند، آن را به رسن پرداخت کند.

نکته دیگر ناراحتی خود بیرانوند است. بین قرارداد اصلی بیرانوند و مبلغی که او با باشگاه قرار دارد، اختلاف زیادی وجود دارد و از طرفی پاداش‌ها و خیلی از مسائل دیگر هم موجب شده تا دروازه‌بان تیم ملی با ناراحتی از پرسپولیس برود. مساله پاداش قهرمانی هم بحث دیگر اختلاف بیرانوند و مدیران باشگاه است.

سرخپوشان در شرایطی در آستانه کسب چهارمین قهرمانی متوالی قرار دارند که ۶ هفته مانده به پایان فصل، بیرانوند پرسپولیس را ترک کرده اما او خواهان دریافت پاداش قهرمانی شده و این در حالی است که مسوولان باشگاه به او اعلام کردند که پاداش تا زمان حضورش در تیم، به وی تعلق می‌گیرد.

با این حال باید دید که این معادله پیچیده بیرانوند و پرسپولیس چه زمانی حل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =