کمک به دولت برای گذر از تحریم‌ها باید اولویت نخست مجلس باشد

ارومیه- ایرنا- فعال سیاسی و اجتماعی ارومیه‌ای گفت: مهم‌ترین کار مجلس شورای اسلامی در شرایط کنونی، کمک به دولت برای گذر از مشکلات ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و درک درست ریشه‌های مشکلات فعلی باشد.

هوشنگ عطاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید به این امر توجه شود که مشکلات اقتصادی اساسی‌ترین اولویت هر سه قوه است و نباید وقت خانه ملت برای سوال و جواب‌هایی صرف شود که همگان آن را می‌دانند.

وی ادامه داد: سخنان رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جهات گوناگونی قابل ارزیابی است،  به ویژه این که دولت دوازدهم در پایان راه و مجلس یازدهم در آغازین روزهای خود است و مجلس تازه نفس، علاقه مند به تلاش برای اهداف خود بوده و به طور قطع وصول به اهداف مجلس تا حدود زیادی به تعامل و همکاری ۲ سویه با دولت بر می‌گردد.

این فعال سیاسی و اجتماعی آذربایجان غربی گفت: رهبر فرازنه انقلاب هم بر همکاری متقابل مجلس و قوه مجریه در یک فضای آرام و همراه با تحمل و مدارا تاکید داشتند و این سخن ایشان که نباید وارد حاشیه‌سازی‌ها شد، بسیار مهم است.

عطاپور اظهار داشت: به خصوص در جایی که رهبری فرمودند، مجلس باید براساس اولویت‌ها کار کند، بیانگر توجه نمایندگان به مسائل اساسی کشور و پرهیز از شعار زدگی و اقدامات احساسی است.

وی ادامه داد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، همه مشکلات قابل حل است، به شرطی که با درک و تشخیص درست از علل ایجاد مشکل و بیماری اقتصادی، مجلس و دولت دست در دست هم برای رفع مشکلات اقدام کنند.

وی بیان کرد: در سال پایانی، باید بیش از پیش به دولت تدبیر و امید کمک کنیم تا در فضایی آرام و بدون تنش بتواند در خدمت مردم و حل مشکلات آنان باشد.

فعال سیاسی و اجتماعی ارومیه‌ای گفت: سوال و استیضاح جزو حقوق نمایندگان است ولی استفاده از این حق نباید به تضعیف دولت و وزرا منجر شود که در این مقطع تاریخی تضعیف دولت به صلاح مردم و نظام نیست.

عطاپور تاکید کرد: یکی از توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب به قوای سه گانه در ادوار مختلف، پرهیز از فضای تنش و منازعه است، سوال و جواب از وزرا باید به شکل و شیوه اخلاقی صورت گیرد و وزرا نیز باید در مجلس شورای اسلامی حاضر شده و پاسخگوی نمایندگان مردم باشند.

وی بیان کرد: مهمترین موارد نقشه راه مجلس یازدهم با دولت،  همکاری، همراهی با حفظ استقلال قوه مقننه در کنار تعامل، کمک، مساعدت، احترام و نقد سازنده بدون هر نوع رفتار توهین آمیز است.

وی بیان کرد: به طور قطع دولت‌مردان نیز باید با تکریم و احترام با نمایندگان مردم رفتار کنند و دغدغه‌های آنان را مهم دانسته و با همفکری و همراهی، راه خدمت به مردم را تسهیل و آماده کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دیدار با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وکلای ملت را به تعامل با سایر قوا فراخواندند و تاکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را گونه ای مدیریت کنند که به کارهای مهم کشور لطمه نخورد.
ایشان با تاکید بر   «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی»، موضوعات اقتصادی شامل «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» را مسایل اساسی کشور برشمردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =