۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83855016
۰ نفر

برچسب‌ها

زمینه اشتغال ۵۰ هزار نفر در استان یزد فراهم شد

یزد - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: با پیگیری اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تاکنون زمینه اشتغال ۵۰ هزار نفر در این استان فراهم شده است .

محمدرضا علمدار یزدی روز سه‌شنبه در نشست این کارگروه از شروع فعالیت آن از سال ۱۳۹۴ در استان خبر داد و افزود: در این مدت ۱۵۷ جلسه تخصصی و ۲۰۴ جلسه عمومی به منظور بررسی مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاران و بخش‌خصوصی و سرعت‌بخشیدن به اشتغال تشکیل شده است .

وی ادامه داد: تاکنون در کارگروه، مشکلات و مطالبات بخش‌خصوصی برای تولید و اشتغال بررسی که در مجموع از پنج هزار و ۷۰۲ پرونده مختلف پنج هزار و ۴۰۷ مورد آن بررسی و نسبت به تصمیم مناسب و حل مسائل اقدام شد.

این مسوول خاطر نشان کرد: هدف کارگروه که با حضور سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان مرتبط به صورت مستمر و منظم برگرار می‌شود نقش مهمی در تسهیل امور و رفع موانع تولید دارد .

علمدار یزدی به اهمیت فعالیت واحدهای کاشی و سرامیک در استان پرداخت و یادآور شد: هم‌اکنون ۸۰ کارخانه فعال در این صنعت در استان وجود دارد که ۵۵ درصد کاشی و سرامیک صادراتی کشور مربوط به یزد است .

وی با اشاره به اینکه این استان نهمین تولیدکننده کاشی و سرامیک دنیا محسوب می‌شود به اهمیت به روزسانی واحدها و امکانات بر اساس علم روز برای گسترش و بازدهی بیشتر و رعایت مقررات در یزد تاکید کرد.

۷۰ درصد مصوبات، اجرایی شد 

همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ‌یزد گفت: کمک به بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاران به خصوص در سال جهش تولید برای اشتغال جزو برنامه‌های محوری دولت است که با همکاری مسوولان و پیگیری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اقدام می‌شود.

سیدمسعود عظیمی افزود: هدف کارگروه با حضور مسوولان، سرمایه‌گذاران و کارشناسان کمک به کسانی است که برای تولید و اشتغال در زمینه‌های مختلف اقتصادی آمادگی دارند و تاکنون ۷۰ درصد مصوبات اجرایی شده است .

وی به اهمیت به روز شدن و بهره‌گیری از دانش نوین در ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی برای بازدهی بیشترو ایجاد رقابت سالم تاکید کرد و گفت: جهش تولید در گرو بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود و همدلی مردم و مسوولان است .

این مسوول اظهار کرد: شرایط یزد برای سرمایه‌گذاری به خاطر موقعیت و همچنین همراهی دستگاه‌ها و مسوولان خوب است و مناطق دور دست و محروم باید در این ارتباط در اولویت قرار گیرند .

عظیمی گفت: دولت از طرح‌های پیشنهادی بخش‌خصوصی و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری به خصوص در مناطق محروم حمایت می‌کند و در این خصوص معافیت‌های خوبی وضع شده که می‌توانند استفاده کنند.

زمینه تولید و اشتغال فراهم شد 

بازرس کل استان یزد هم گفت: ایجاد زمینه لازم برای جلب بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاران در چارچوب مقررات به خصوص در سال‌جاری که تحت عنوان جهش تولید نامگذاری شده از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حجت‌الاسلام اکبر طالبی افزود: باید برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای کمک به سرمایه‌گذاران و حل مشکلات در راستای تولید و اشتغال فعالیت کند و خروجی مناسبی در راستای اهداف کشور به همراه داشته باشد.

وی اظهار کرد: ایجاد زمینه مناسب برای تولید و اشتغال به خصوص در مناطق محروم و دوردست باید همواره در اولویت مدیران قرار گیرد و در این زمینه تاکنون اقدام‌های خوبی صورت گرفته و باید شاهد شتاب‌بخشی آن باشیم .

این مسوول همچنین رعایت مقررات توسط بخش‌خصوصی و انجام امور با همکاری مسوولان تاکید کرد که تعامل آنها موجب سرعت‌بخشیدن  در اجرای طرح‌های اشتغالزا دارد که نیاز مهم کشور محسوب می‌شود.

طالبی به اهمیت همراهی و پیگیری کارگروه ستاد تسهیل برای موانع تولید برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در زمینه توسعه مناطق با ایجاد اشتغال اشاره کرد که گسترش آن نیاز مبرم استان است .                                           

یزد با سه هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی چهارمین استان صنعتی کشور محسوب می شود و ۸۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری آن در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی زندگی می کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =