رئیس بهزیستی دیلم: حل مشکلات مددجویان زیر پوشش همکاری دیگر دستگاه‌ها را می‌طلبد

گناوه - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی دیلم گفت: این اداره با توجه به اهداف پیش بینی شده و تعدد وظایف و ماموریت‌های محوله به تنهایی قادر به حل مشکلات گروه هدف نیست و نیازمند مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط و خیران است.

غلامعلی آقاجری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه هفته بهزیستی امسال با شعار شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت روان در خانواده نام‌گذاری شده، فرصت مناسبی است تا فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده به گروه هدف اطلاع رسانی عمومی شود.

وی به عملکرد یک سال این اداره اشاره کرد و گفت:  ۲۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به ۷۵ مددجو و ۵۲۰ میلیون ریال تسهیلات مسکن به ۱۱ مددجوی تحت پوشش این شهرستان در یک سال اخیر پرداخت شده است.

آقاجری بیان کرد: همچنین در این مدت ۳۸۰ میلیون ریال در قالب بیمه خویش فرمایی، کارفرمایی و جبران کارآیی به ۲۵ معلول تحت پوشش در این شهرستان  هزینه شد.

رئیس بهزیستی دیلم افزود: جمع‌آوری کمک‌های مردمی نقدی، غیر نقدی و خدماتی به میزان ۸۹۷ میلیون ریال از دیگر فعالیت‌های این اداره است.

وی ادامه داد: اجرای برنامه غربال‌گری بینایی به یکهزارو ۷۹ کودک ۳تا ۶ سال ،  غربال‌گری شنوایی به  ۵۴۵ نوزاد، آموزش‌های پیش از ازدواج در دبیرستان‌های دخترانه، طرح مصادیق توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، خدمات مددکاری و مشاوره ای به زوج‌های متقاضی طلاق، طرح‌های یک وعده غذای گرم و شهریه کودکان سه دهک درآمدی در مهدهای کودک، برگزاری جلسات کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان،  طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR) ، پرداخت مستمری و کمک های موردی نظیر حق پرستاری، مناسب سازی منزل و خودرو، ودیعه مسکن، هزینه تحصیلی ،کمک به خانواده های دارای فرزند چند قلو و توسعه و تجهیز مهدهای کودک از دیگر خدمات ارایه شده بهزیستی شهرستان دیلم  به جمعیت هدف است.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =