۳۹۰ طرح اقتصادی در روانسر مشمول دریافت خسارت‌های ناشی از کرونا است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار روانسر گفت: ۳۹۰ طرح اقتصادی در این شهرستان با اشتغالزایی ۴۴۰ نفر مشمول دریافت تسهیلات ناشی از بیماری کرونا است.

سعدی مصطفی زاده روز سه شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری روانسر افزود: تاکنون ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای صاحبان ۴۷ طرح خسارت دیده ناشی از کرونا مصوب شده که متقاضیان به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده و جذب این تسهیلات از اولویت های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان است.

فرماندار روانسر اضافه کرد: سهمیه شهرستان روانسر در تسهیلات عشایری و  روستایی شهرستان ۱۱۹ میلیارد و ۹۵۳ میلیون ریال است که تاکنون ۱۳۹ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال تسهیلات برای اجرای ۱۱۴ طرح با اشتغالزایی ۱۱۴نفر پرداخت شده است.

مصطفی زاده اظهار داشت: سال جهش تولید بهترین فرصت برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در شهرستان است.

وی گفت: دولت دهم و یازدهم در مقوله راه اندازی کسب و کارهای جدید و اشتغال کارنامه درخشان و قابل دفاعی دارد و مدیران در این راستا باید اطلاع رسانی مطلوبی داشته باشند.

فرماندار روانسر تصریح کرد: ایجاد نشاط و امیدآفرینی رسالت مدیران در این دوران حساس است و اطلاع رسانی های درست و به موقع می تواند بسیار اثرگذار باشد.

مصطفی زاده افزود: خروجی و نتیجه جلسات اشتغال برای مردم باید مشهود باشد و فقط ارایه آمار و ارقام نباشد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.