۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83854998
۰ نفر

برچسب‌ها

کرمانشاه جزو مدعیان لیگ برتر کشتی خواهد بود

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: در صورت برگزاری مسابقات لیگ برتر و به شرط دریافت به موقع کمک‌های مالی و جذب نفرات موردنیاز یکی از مدعیان برگزاری رقابت‌های امسال خواهیم بود.

محمدحسین محبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مسوولان سازمان لیگ تاریخ شروع مسابقات لیگ برتر را اول مرداد اعلام کرده اند که با شرایط فعلی بعید است رقابت ها آغاز شود.

وی افزود: بیش از چهار ماه از تعطیلی سالن ها می گذرد و کشتی گیران نیز تمرینات خاصی به خاطر شیوع کرونا نداشته اند و الان هم همه تیم ها برای شروع دوباره مسابقات در یک حالت بلاتکلیفی به سر می برند.

محبی تصریح کرد: ورزشکاران رشته کشتی برخلاف بسیاری از ورزش های دیگر مجبور هستند مدام با یکدیگر تماس داشته و برای برتری روی حریف خود فن اجرا کنند و همین مسئله باتوجه به شیوع دوباره کرونا کار را برای شروع مسابقات لیگ برتر سخت کرده است.

رییس هیات کشتی استان در ادامه به وضعیت تیم کرمانشاه برای شرکت در لیگ برتر اشاره و اظهار کرد: آقای بازوند استاندار و رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان تلاش های زیادی برای حضور در لیگ برتر انجام دادند و تاکید کردند که حتما باید امسال در این مسابقات تیم داری کنیم.

وی گفت: به همین دلیل با رایزنی های انجام گرفته با وزیر نفت قرار شد تیم کرمانشاه با حمایت یکی از زیرمجموعه های این وزارتخانه در لیگ برتر شرکت کند اما چیزی که باید به آن توجه شود واریز بخشی از کمک های مالی است که حداکثر تا ابتدای هفته آینده باید صورت گیرد.

محبی با اشاره به آغاز یارگیری تیم های شرکت کننده در لیگ برتر کشتی امسال، افزود: اگر قرار است کرمانشاه نیز در این مسابقات حضور یابد باید نفرات موردنیاز خود را جذب و کشتی گیران بومی و مطرح خود را که پیشنهادات مختلفی از سایر تیم ها دارند معطل و سرگردان نکنیم.

این مقام مسوول در کشتی کرمانشاه ادامه داد: ما کشتی گیران خوبی نظیر یدالله و ارشک محبی، یهمن تیموری، رضا افضلی، بهزاد بهروزی راد، خیرالله قهرمانی و ... را داریم که فعلا از آنها خواسته ایم با تیم های دیگر قرارداد امضا نکنند.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم کشتی گیران بومی خود را در اختیار داشته باشیم و سه – چهار کشتی گیر داخلی و خارجی دیگر نیز جذب کنیم می توانیم یکی از مدعیان رقابت های امسال باشیم.

محبی در پایان ابراز امیدواری کرد تکلیف برگزاری مسابقات لیگ برتر هرچه زودتر مشخص شود تا تیم ها و ورزشکاران از بلاتکلیفی خارج شوند.

طبق اعلام مسوول سازمان لیگ کشتی، مسابقات فصل جدید رقابت های لیگ برتر قرار است از اول مرداد آغاز شود.