تامین امکانات رفاهی و بهداشتی از حقوق زندانیان است

تهران - ایرنا - مدیرکل زندانهای استان تهران گفت: دوران حبس بخشی از زندگی مددجویان است و همچون دیگر افراد جامعه از حقوق شهروندی در چهارچوب قانون بهره‌مند هستند و برخورداری از امکانات درمانی، رفاهی و بهداشتی مناسب، ملاقات و تماس تلفنی جزء همین حقوق است.

به گزارش روز  سه شنبه مدیر کل زندان های استان تهران، سید حشمت الله حیات الغیب طی بازدید از بازداشتگاه اوین اظهار داشت: توسعه امکانات رفاهی، بهداشتی و آموزشی برای مددجویان در طول دوران تحمل حبس  از وظایف مهم زندانبانی است .
وی افزود: تلاش کارکنان زندانهای استان، بهره برداری بهینه از همه امکانات و ظرفیت های موجود زندانها در جهت فراهم کردن فضای مناسب معیشتی و بهداشتی برای تمام زندانیان است.
حیات الغیب تصریح کرد: در شرایط کنونی اقدامات بهداشتی پیشگیرانه از جمله توزیع ماسک، دستکش و موادضدعفونی و نصب و تجهیز تونل های ضدعفونی کننده در ورودی های مراکز، اندرزگاه ها و سالن های ملاقات و همچنین توسعه خدمات درمانی و تجهیزات بیمارستان های داخل مراکز مراقبتی از برنامه های اصلی زندانهاست تا از ورود و شیوع ویروس کرونا به داخل مجموعه ها جلوگیری شود .

مدیرکل زندانهای استان تهران به همراه مدیر بازداشتگاه اوین ضمن بازدید از اندرزگاههای این مرکز و گفت وگو با مددجویان پیرامون مشکلات و درخواستهایشان تصریح کرد: زندانی به دلیل انجام بزه محکوم به تحمل کیفر شده، لیکن دوران حبس بخشی از زندگی مددجویان است و همچون دیگر افراد جامعه از حقوق شهروندی در چهارچوب قانون بهره مند می باشند و برخورداری از امکانات درمانی، رفاهی و بهداشتی مناسب، ملاقات و تماس تلفنی جزء همین حقوق است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =