تکاب پر بارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: شهرستان تکاب طی ۲۴ ساعت گذشته با ۱۰ میلیمتر، پربارش‌ترین شهر استان بود.

مهدی کریمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت امواج بارشی تا روز سه‌شنبه در مرکز و تا روز پنجشنبه در نقاط شمالی استان ادامه می‌یابد که موجب رگبارهایی در مناطقی از آذربایجان‌غربی خواهد شد.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته افزود: در این مدت، بوکان با ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و چالدران با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان لقب گرفت و دمای مرکز استان نیز بین ۱۶ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد گزارش شد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان و قرار نگرفتن در کنار مسیل‌ها افزود: تا خروج سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی ‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد طی روزهای آتی در استان دور از انتظار نیست و لازم است شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته وزش باد ملایم در بخش های مختلف استان رخ داد، بیان کرد: افزایش دما از روز چهارشنبه دوباره در استان آغاز می‌شود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان حدود ۳۴۰ میلی‌متر است، در هفته جاری بارش های تابستانی موجب لطافت هوا در این منطقه شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =