اهمیت هنرمندان آذربایجان‌شرقی در مدیریت کرونا غیرقابل چشم‌پوشی است

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به تجربه جهانی در استفاده از ظرفیت‌های مختلف جوامع برای عبور از بحران کرونا گفت: بر این اساس جایگاه و اهمیت هنر و هنرمند در مدیریت و مهار این بیماری در استان نیز غیرقابل چشم‌پوشی است.

محمد محمدپور، روز سه شنبه در نشست شورای معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و تعدادی از هنرمندان برجسته موسیقی استان، با بیان اینکه در برهه‌ کنونی دنیا در عین دسترسی به پیشرفت‌های شگرف، متاثر از رنجی پنهان در اثر یک ویروس است، افزود: در این دوران صدای هنر، گوش جان‌ها را می‌نوازد و تحمل دردها و مشقات زندگی را بر ما راحت‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هنر التیام‌بخش دردهای بشری است، اظهار داشت: مهمترین و بزرگ‌ترین رسالت هنرمندان دمیدن روح نشاط، شادی و امید در کالبد جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که هنرمندان قدرت هدایت جامعه به سوی سعادت را دارند، گفت: هنرمندان در جامعه نقش سازنده‌ای دارند و در این شرایط می‌توانند راهکارهای موثری را برای برون‌رفت از مشکلات ناشی از شیوع کرونا ارایه دهند.

محمدپور، با بیان این‌که هنر موسیقی مرتب خود را بازسازی می‌کند و شرایط مقابله با مشکلات را دارد، ادامه داد: بزرگان این هنر در هر مقطعی از تاریخ که جامعه از لحاظ روانی و اجتماعی دچار مشکلی شده‌اند به یاری مردم آمده و دردها و آلام آنان را تسکین بخشیده است.

وی یادآوری کرد: جریان فرهنگ و هنر همواره جریانی هوشمند در طول تاریخ بوده و به سرعت خود را با شرایط موجود وفق داده است و از این مقطع هم با سلامت، قدرت و قوت عبور خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: موسیقی با وجود اینکه اظهارات غیرکارشناسانه‌ی افراد معدودی، مسیرش را طی می‌کند و به جلو می‌رود و نقش آرامش بخشی در جامعه دارد و بی‌تردید ایجاد امید و شادی و نشاط دستاورد اهالی این هنر است.

محمدپور، افزود: اجراهای آنلاین موسیقی تجربه جدیدی بوده و اهتمام ارزشمند فعالان این هنر در اجرای برخط و زنده موسیقی شایسته قدردانی است.

در این نشست از محمدرضا جدیری، سرپرست گروه موسیقی تبریز، یونس تارپود، سرپرست گروه موسیقی دف‌نوازان سماع، ناصر عطاپور، سرپرست گروه موسیقی موغام، امیرحسن یوسفی، سرپرست گروه موسیقی یوسفی و پرهام بابازاده شهسوار، سرپرست گروه موسیقی اهورا تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =