تصادفات فوتی در کرمان ۱۵ درصد کاهش دارد

کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: تعداد تصادفات فوتی در این استان طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، سید مصطفی آیت اللهی موسوی روز سه شنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان افزود: تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی نیز در استان کرمان طی سال گذشته چهار درصد کاهش داشته و از این نظر در سطح کشور وضعیت خوبی داریم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ نیز شاهد کاهش آمار تصادفات فوتی و تعداد فوت شدگان حوادث رانندگی بوده ایم اظهار داشت: در برخی نقاط که تلفات زایادی داشته ایم با اصلاحات صورت گرفته، تعداد حوادث به صفر رسیده است.

وی با اشاره به ساماندهی وضعیت محور هفت باغ کرمان، عنوان کرد: بر اساس اقدامات انجام شده، این محور در حال حاضر از محورهای خوب کرمان به شمار می رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ادامه داد: با توجه به بروز بخش عمده ای از حوادث رانندگی در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها، اقدامات لازم برای کاهش حوادث در این نقاط نیز انجام شده که اثرگذاری خوبی داشته اند.

وی با اشاره به اینکه سیر کاهش حوادث رانندگی طی ۲ سال گذشته در استان کرمان در کشور کم نظیر است، خاطرنشان کرد: 2 بانده شدن مسیرها تاثیر چندانی در کاهش حوادث رانندگی نداشته و نمونه این موارد محور بم است که کاملا دوبانده است اما حوادث زیادی نیز در آن رخ می دهد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان نیز با اشاره به کاهش حوادث رانندگی در سطح استان کرمان طی سال گذشته و امسال، گفت: طرح انضباط ترافیکی مورد توجه قرار گرفته و در انضباط ترافیکی شاهد کاهش حوادث هستیم.

سرهنگ ناصر فرشید افزود: با وجود کاهش در وقوع حوادث رانندگی، از ابتدای امسال تاکنون ۲۳۹ نفر از همشهریان خود را در حوادث رانندگی از دست داده ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =