زیرساخت‌ برقرسانی به واحدهای صنعتی کردستان فراهم است

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با تایید آماده بودن زیرساخت ها گفت: این شرکت برای تامین برق واحدهای صنعتی در تمام نقاط استان آمادگی داشته و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

هیوا لهونیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحد صنعتی در نقاط مختلف استان نگرانی نداشته باشند چرا که شرایط برای برقرسانی و واگذاری انشعاب به آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه هزینه تامین برق واحدهای صنعتی با توجه به مسافت آن با شبکه سراسری متفاوت است، افزود: برخی سرمایه‌گذاران در مطالعات اولیه به موضوع تامین زیرساخت‌ها و انرژی توجه ندارند و این باعث ایجاد مشکل برای آنان می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان خواستار توجه سرمایه‌گذاران به انتخاب مکان مناسب برای احداث واحد صنعتی و بررسی وضعیت منطقه در بحث تامین برق و شبکه شد تا متحمل هزینه‌های زیاد نشوند.

لهونیان تاکید کرد: سرمایه‌گذاران باید به اقتصادی بودن کار نیز توجه داشته و مطمئن باشند تامین برق واحد تولیدی نیازمند هزینه بالایی نباشد و این مهم با برنامه‌ریزی و مطالعات اولیه دقیق قابل تحقق است.

وی ضریب نفوذ برق در مناطق شهری را ۱۰۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر تمام روستاهای بالای پنج خانوار جمعیت از نعمت برق بهره‌مند هستند و روستایی بدون برق در استان نداریم.

در حال حاضر ۶۶۱ هزار و ۱۱۴ مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی کردستان از خدمات شرکت توزیع برق بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =