رییس اداره تعاون بافق: مجموعه ورزشی کارگران شهرستان در انتظار گازرسانی است

یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق گفت: در صورت احداث شبکه گازرسانی، مجموعه ورزشی کارگران این شهرستان با صرف ۲ میلیارد تومان هزینه از محل اعتبار ملی به بهره‌برداری می رسد.

علی اصغر نوری شادکام روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجموعه ورزشی کارگران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساخت این مجموعه در زمینی به مساحت چهار هکتار از سال ۹۳ آغاز شد و اکنون با ۹۵ درصد پیشرفت کار در انتظار طرح گازرسانی است تا بهره برداری از آن شروع شود.

وی افزود: ساخت و تکمیل مجموعه ورزشی یادشده یکی از مهمترین مطالبات مردم به ویژه کارگران منطقه است که با توجه به بند ۱۰ ابلاغیه ۱۶ ماده‌ای وزیر وقت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی(علی ربیعی) در  سفر یک روزه به بافق در سال ۹۳  و تصویب هیات مدیره وقت صندوق بازنشستگان فولاد کشور مبنی بر تکمیل مجموعه ، با مساعدت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران -بافق ساخت آن آغاز شد.

به گفته وی،  این مجموعه با زیربنای یکهزار و ۶۰۰ مترمربع در فاصله سه کیلومتری شهر بافق قرار دارد و دارای یک سالن چند منظوره ( فوتسال، والیبال، هندبال، بسکتبال و کشتی  ) و ۲ سالن الحاقی است که برای ورزش کارگران شرکت‌های معدنی و صنعتی منطقه ساخته می شود.

نوری همچنین از ساخت یک زمین چمن مصنوعی در جوار این مجموعه ورزشی خبر داد و بیان کرد: این پروژه با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی و پیش بینی یک میلیارد تومان هزینه در دست اجراست که   تاکنون سه میلیارد تومان از محل اعتبار ملی برای این پروژه و زمین چمن مصنوعی هزینه شده است.

۲ زمین چمن مصنوعی فوتبال نیز پنجم تیرماه جاری با یک میلیارد تومان هزینه از محل بودجه شهرداری در محله مظفریه و کیش خیرآباد بافق افتتاح شد.

هدف از اجرای پروژه‌ ساخت چمن مصنوعی در شهر بافق دسترسی آسان به مکان مناسب ورزشی ، توسعه فرهنگ ورزش در بین جوانان و نوجوانان، غنی سازی اوقات فراغت، افزایش نشاط و سرگرمی، علاقه مندی قشر جوان به ورزش و بهسازی میدان‌های ورزشی در محلات مختلف شهر اعلام شد.

۳۶ هیات ورزشی در شهرستان بافق فعالیت دارد که ۲۰ هیات فعال و بقیه نیمه فعال یا از فعالیت کمتری برخوردار است.

حدود ۱۰ هزار نفر کارگر در واحدهای معدنی و صنعتی منطقه به کار اشتغال دارند که با احتساب بازنشستگان و خانواده های آن‌ها زندگی بیش از ۷۰ درصد از جمعیت بافق به نوعی به معادن این شهرستان وابسته است.

این شهرستان در منطقه گرم و خشک ناحیه مرکزی ایران قرار دارد، علاوه بر فعالیت‌های کشاورزی شاهد رونق فعالیت‌های معدنی نیز است، منطقه از لحاظ اندیس‌های معدنی غنی است، از مهمترین آن می‌توان سنگ آهن، فسفات، سرب و روی و همچنین رگه‌هایی از اورانیوم نام برد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =