جمع آوری ۲۸ میلیارد ریال زکات در خمین هدفگذاری شد

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: جمع‌آوری ۲۸ میلیارد ریال زکات امسال در این شهرستان هدفگذاری شده و مبالغ پرداخت شده در هر روستا برای نیازمندان همان منطقه هزینه خواهد شد.

«جواد داودی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس پیش‌بینی انجام شده بیش از ۴۳ هزار تن محصول گندم آبی و دیم در سال زراعی جاری  از مرارع  این شهرستان برداشت می‌شود که زکات آن جمع‌آوری و صرف رسیدگی به نیازمندان می‌شود.

وی با بیان اینکه  ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال فطریه و کفاره امسال در خمین جمع آوری شد، اظهار داشت:  ۶ میلیارد ریال از این مبلغ به صورت غیر مستقیم توسط شورا ی زکات جمع‌آوری و در بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت وجوهات مستقیم زکات فطریه  به کمیته  امداد پرداخت شد.
 داودی بیان کرد: فطریه و کفاره جمع‌آوری شده روستایی توسط معتمدان بین نیازمندان روستاها توزیع می‌شود و مبلغ پرداخت شده در شهر نیز ۲ روز بعد از زمان جمع‌آوری بین مددجویان زیرپوشش کمیته امداد شهرستان، بیماران خاص، زمین گیر و ایتام توزیع شد.
 رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: ۱۴ میلیارد ریال زکات واجب و مستحب، فطریه و کفاره پارسال در این شهرستان جمع‌آوری شد که ۵۰۰ میلیون ریال آن مربوط به زکات واجب و ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات مستحبی بود. 
وی  افزود: یک میلیارد ریال از زکات جمع‌آوری شده سال گذشته در خمین نقدی بود که در بخش مسکن، درمان، ازدواج، انجام طرح‌های عمرانی و معیشت هزینه شده است.

خمین در جنوب استان مرکزی واقع شده است و هشت هزار نفر از جمعیت ۱۰۵ هزار نفری آن زیرپوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =