مدیر حوزه‌های علمیه سمنان: برکات حجاب در تکریم خانواده بازگو شود

سمنان-ایرنا- مدیر حوزه‌های علمیه استان سمنان گفت: همه وظیفه داریم تا نسل جوان را برای رعایت عفاف و حجاب از نظر حکم شرعی و آثار مثبت آن در تکریم خانواده به باور برسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رستمیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: حجاب موضوعی فردی و شخصی نیست بلکه حکم شرعی، کلام و قانون الهی است که باید رعایت شود. 

وی ادامه داد: در جامعه امروز به اصل شرعی بودن این موضوع کمتر توجه می‌شود و افراد این امر را موضوعی شخصی قلمداد می‌کنند که دلیل اصلی آن، ناآگاهی از اصل حکم و فلسفه حجاب است. 

وی اضافه کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی باید در مقابل تبلیغات سوء دشمن ایستادگی کنند و جامعه امروز را با آثار واقعی عفاف و حجاب برای فرد و آثار و برکت برای اجتماع و تکریم خانواده آشنا کنند.

رستمیان تصریح کرد: باید دست دشمن در این زمینه بسته شود، زیرا این دشمن است که با تمام توان تلاش می‌کند تا این آسیب را در جوانان و به ویژه در فضای مجازی، عادی‌سازی کند.

وی افزود: مشکل عفاف و حجاب در جامعه بدون شک در سایه همدلی و برخوردهای مطابق با موازین شرعی، حل شدنی است. 

رستمیان به شرایط امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر از روش های تخصصی است که باید فرد مورد نظر، تخصص و شناخت لازم از این امر را داشته باشد زیرا نهی از منکر تنها صرف گفتن کفایت نمی کند. 

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر، نقش مهم و اساسی در زمینه سالم سازی جامعه ایفا می‌کند که باید با روش صحیح آن را به انجام رساند تا تبدیل به منکر دیگری نشود. 

مدیر حوزه‌های علمیه استان سمنان خاطرنشان کرد: هدف اصلی دشمن از عادی سازی بدحجابی و رواج بی حجابی، نابود کردن جامعه اسلامی است که به اندازه توان، تاکنون موفق نبوده است و ما نیز باید تلاش کنیم تا با ایجاد بصیرت و آگاهی در جامعه، نقشه‌های دشمن را خنثی کنیم.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، ۲۱ الی ۲۷ تیرماه به نام هفته عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =