۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۱
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83854916
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا و خطر گرسنگی برای ۱۳۲ میلیون نفر در جهان

تهران- ایرنا- سازمان ملل هشدار داد که شیوع کرونا ممکن است باعث گرسنگی بیش از ۱۳۲ میلیون نفر در جهان تا پایان سال ۲۰۲۰ شود.

به گزارش تارنمای سازمان ملل، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی هشدار داد که شیوع کرونا می‌تواند موجب افزایش شمار افراد گرسنه در جهان شود.

در این گزارش آمده است: همزمان با اینکه در پیشرفت‌ها در مقابله با چالش گرسنگی در جهان تاخیر ایجاد شده، شیوع کرونا در حال تشدید آسیب‌پذیری‌ها و ناتوانی سیستم غذایی جهان می‌شود.

یونیسف همچنین عنوان داشت: در حالیکه هنوز برای ارزیابی تاثیرات کامل محدودیت‌های اجتماعی و دیگر تدابیر مهارکننده زود است اما احتمال می رود بیش از ۱۳۲ میلیون نفر به دلیل شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ با چالش گرسنگی روبرو شوند.

بخشی از این گزارش براساس اطلاعات گزارش جدید "وضعیت امنیت غذایی و تغذیه جهان" که توسط آژانس‌های سازمان ملل از جمله سازمان جهانی بهداشت منتشر شد، بوده است.

در این گزارش به این مساله نیز اشاره شد که بهبودی شرایط اقتصادی جهان که در سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی شده، می‌تواند شمار افرادی را که با سوءتغذیه روبرو هستند، کاهش دهد اما میزان و شمار افراد در این زمینه مشخص نیست.

سازمان ملل اعلام کرد که میزان گرسنگی در جهان تا پیش از سال ۲۰۱۴ سالها روند نزولی داشت اما از همان سال به بعد افزایش داشته است.

بیشترین شمار گرسنگی‌ها میان افراد در آسیا گزارش شده است.

"آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل پیشتر درباره بحران غذایی در جهان و تشدید آن در نتیجه شیوع کرونا هشدار داده بود. وی با تاکید براینکه نظام غذایی جهان شکست خورده و همه‌گیری کووید-۱۹ در حال بدتر کردن آن است، خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از یک وضعیت فوق‌العاده در ارتباط با غذا در جهان شد که ممکن است بر زندگی میلیون‌ها انسان اثر بگذارد.

سازمان فائو نیز در ماه‌های نخست پیدایش ویروس کرونا درباره نمودار شدن خطربحران غذا در جهان هشدار داد و جلوگیری از این بحران را به اقدامات سریع برای حفاظت از آسیب پذیرترین اقشار جامعه، حفظ  زنجیره تامین مواد غذایی و کاهش تاثیرات این بیماری همه گیر بر سیستم غذایی مشروط کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =